Za únik videa z hotelu Savoy byl obviněn policista

redakce DOM
5. 5. 2008 9:55
Video ukázalo schůzku kanceléře Weigela s lobbistou Šloufem
Detailní záběr na protagonistu schůzky - Miroslava Šloufa.
Detailní záběr na protagonistu schůzky - Miroslava Šloufa. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Za únik nahrávky schůzky prezidentova kancléře Jiřího Weigela s lobbistou Miroslavem Šloufem v hotelu Savoy byl obviněn policista Jiří Dvořák.

Žalobce jej stíhá pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele a neoprávněné nakládání s osobními údaji, oznámila mluvčí státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Detektivovi, který pracuje na Útvaru zvláštních činností, za tyto činy hrozí v případě odsouzení až pět let vězení.

Podle názoru inspekce ministra vnitra i státního zástupce Dvořák pod smyšlenou záminkou ze zaměstnanců hotelu vylákal videonahrávku schůzky a dal ji třetí osobě, která ji poté předala médiím.

Nahrávku zveřejnil online deník Aktuálně.cz. Vyšlo tak najevo, že se v době těsně před volbou prezidenta republiky opakovaně sešel Klausův kancléř s mužem s kontakty do podsvětí, lobbistou Miroslavem Šloufem. On sám se nikdy netajil například přátelstvím se zavražděným mafiánským bossem Františkem Mrázkem.

Čtěte více:
Klaus: Tajná schůzka kancléře a Šloufa? Netušil jsem
Nahrávku Šloufa s kancléřem Hradu vyšetří policie
Policie nemá důkazy proti Randákovi v kauze úniku videa
Předvolební špína? Už nás nezajímá, vzkazují politici

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy