Za zneužívání nezletilých tanečnic dostal jejich vedoucí dvouletý trest a 8 let zákazu práce s dětmi

ČTK ČTK
18. 1. 2018 14:01
Muž už byl v roce 2008 kvůli pohlavnímu zneužívání odsouzen.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba/Economia

Strakonice - Za pohlavní zneužívání nezletilých tanečnic poslal soud vedoucího strakonického souboru na dva roky do vězení. Muž už byl v roce 2008 kvůli pohlavnímu zneužívání odsouzen. Tehdy mu strakonický soud uložil podmíněný trest. Rozsudek je nepravomocný, státní zástupkyně i obžalovaný se nevyjádřili, zda se odvolají. Podle obžaloby vedoucí souboru v roce 2015 souložil s dívkou, ačkoliv věděl, že jí ještě nebylo 15 let.

Líčení se konalo s vyloučením veřejnosti. Navrhovala to obžaloba i obhajoba a hned na začátku to schválil i soudní senát. Jeho předsedkyně Ivana Kolářová to vysvětlila mimo jiné tím, že se případ týká nezletilých poškozených.

Soudkyně při čtení rozsudku mimo jiné uvedla, že poškozené osoby byly v souboru pod vedením obžalovaného. "Dívky se tak nezmohly na odpor. A v podstatě tam probíhala soutěž o to, kdo bude mít v souboru kontakt s vedoucím," uvedla Kolářová. Dodala, že součástí rozsudku pro obžalovaného je také osmiletý zákaz činnosti v organizacích, kde by se setkával s lidmi mladšími 18 let.

Obžalovaný navíc podle kriminalistů členky souboru, jehož byl vedoucím, fotografoval v choulostivých pozicích. "Pořizoval snímky obnažených nezletilých dívek ze souboru. Fotografoval takto nejméně tři dívky. Je s podivem, že se takto choval i přes skutečnost, že byl již okresním soudem v roce 2008 odsouzen pro trestný čin pohlavního zneužívání," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy