Za pobodání desetileté školačky dostal narkoman 17 let

ČTK ČTK
7. 12. 2012 10:49
Nejvyšší soud potvrdil trest muži, který pobodal a znásilnil desetiletou dívku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brno - Za pokus o vraždu a znásilnění desetileté dívky v Karviné si pachatel Michal Parai s konečnou platností odpyká 17 let ve vězení.

Nejvyšší soud (NS) odmítl jeho dovolání a potvrdil tak rozhodnutí soudů v Ostravě a Olomouci.

Podle rozsudku narkoman a čichač toluenu dívce zasadil celkem 18 bodných ran. Útok přežila jen díky rychlé pomoci záchranářů.

V dovolání k Nejvyššímu soudu obhajoba poukazovala na údajné rozpory mezi znaleckým posudkem soudního lékaře a výpovědí poškozené dívky.

Podle Paraie soudy hodnotily důkazy tendenčně - v jeho neprospěch. Uložený trest je podle dovolání nepřiměřeně přísný. Parai se domáhal změny právní kvalifikace z pokusu o vraždu na těžké ublížení na zdraví.

Nejvyšší soud ale rozsudek nijak nezměnil.

"Svým dovoláním obviněný zpochybňuje zjištěný skutkový stav a snaží se dovolací soud přesvědčit o své verzi skutkového děje, která je však v rozporu se skutkovým zjištěním soudu prvního stupně," stojí v usnesení, které vzešlo z neveřejného zasedání senátu.

Mladík skupinu čtyř dívek ve věku od deseti do 16 let přepadl loni v dubnu. Předtím se toulal městem a okolním lesem a čichal toluen. Vytáhl nože a začal na školačky pokřikovat. Když se dívky daly na útěk, rozběhl se za nimi. Dohonil tu nejmladší.

Několikrát školačku bodl do zad a boku. Když upadla na zem, strhl jí tepláky a kalhotky. Dál ji bodal a zároveň dívku nutil k orálnímu sexu. Takto ji trýznil asi pět minut, poté utekl zpět do lesa, kde strávil noc.

Policisté jej zatkli na konci dubna v bytě jeho matky.

Muž absolvoval jen sedm tříd základní školy a byl opakovaně pacientem psychiatrické léčebny kvůli závislosti. Podle odborníků je v jeho případě možnost nápravy velmi nízká.

K trestu se mu připočte ještě postih za dříve spáchané činy. Po sečtení obou trestů by tak měl strávit ve vězení 19,5 roku.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy