Za mnohamilionový podvod dostal Krejčíř 6,5 roku vězení

Domácí Domácí
3. 2. 2009 11:54
Podnikatel už několik let prchá před spravedlností
Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci vynesl rozsudek v další z řady kauz uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře.

Miliardáři, který se nyní pohybuje v Jihoafrické republice, uložil trest 6,5 roku vězení za podvod. Kromě toho má zaplatit odškodné 48 milionů korun.

Potvrdil tak dřívější verdikt soudu, který padl už v roce 2006, napsala agentura ČTK.

Případ soudy projednávají už od roku 2004, samotný podvod se ovšem odehrál v roce 1996.

Krejčíř si tehdy coby jednatel firmy Corado Credit půjčil od frýdeckomístecké firmy Frymis akcie otrokovických tepláren, ale nikdy je nevrátil. Původnímu majiteli tak způsobil škodu 75 milionů korun.

Za to už před třemi lety dostal 6,5 roku vězení a navíc měl zaplatit třímilionovou pokutu. Tehdy už ale pobýval v zahraničí, konkrétně na Seychelách, jejichž je občanem.

České soudy projednávají řadu kauz, v nichž Radovan Krejčíř figuruje. Například loni v září byl odsouzen k sedmiletému trestu za únos podnikatele Jakuba Konečného.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy