Za korupci stíhaný soudce Havlín zůstává ve vazbě

ČTK ČTK
21. 3. 2013 16:38
Soud o stížnosti rozhodl v úterý, podle Bradáčové byla zamítnuta
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Hradec Králové - Pražský soudce Ondřej Havlín, který čelí obvinění z korupce, zůstává ve vazbě.

O stížnosti v úterý v neveřejném jednání rozhodoval Krajský soud v Plzni, jeho mluvčí však neuvedla, zda soud stížnosti vyhověl, nebo ji zamítl.

"Rozhodně byla zamítnutá stížnost, ale jestli z části, nebo úplně, to nevím, protože neznám důvody," řekla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová s tím, že rozhodnutí soudu dosud nemá k dispozici.

Uvedla, že původní rozhodnutí bylo pro dva vazební důvody. "Mohou trvat nadále oba, či to mohlo být zkorigováno na jeden, ale to v tuto chvíli nevím," dodala.

Havlín už skoro měsíc čelí stíhání společně se státním zástupcem Františkem Fialou a dalšími čtyřmi lidmi, mezi nimiž je jeden advokát a jeden advokátní koncipient. Podle dostupných informací zahlazovali za úplatky trestné činy v dopravě.

Havlín údajně jako soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 v řadě případů nepozval k soudu poškozené. Lidé tím přišli o odškodnění. Podle policistů je případ ojedinělý fungujícím klientelistickým systémem a vzájemně silnými vazbami mezi jednotlivými obviněnými.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) už Havlína dočasně zprostil výkonu funkce, a to až do pravomocného ukončení trestního stíhání. Havlín v minulosti odešel z justice do diplomacie, kde jeho působení provázelo několik skandálů. Návratu do taláru se domohl žalobou.

 

Právě se děje

Další zprávy