Neviditelný Schapiro i neprofesionální dispečeři. Zeman a jeho lidé se neomlouvají zdaleka poprvé

Martina Heroldová ČTK Martina Heroldová, ČTK
Aktualizováno 11. 5. 2017 12:53
Situací, za něž by se měl prezident Miloš Zeman omlouvat, v poslední době přibývá. Současná hlava státu ale měla potíže s nepodloženými výroky i v minulosti. Nejednou skončily u soudu, který Zemanovi opakovaně nařídil omluvu i peněžitou pokutu. Připravili jsme pro vás přehled situací, v nichž se prezident či lidé z jeho kanceláře mýlili a za něž se v některých případech i omluvili.
Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček | Foto: DVTV

Za zpoždění letu mohli dispečeři

V říjnu letošního roku přijela česká delegace pozdě na státní pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče. Zemanův mluvčí jako důvod zpoždění nejprve uvedl špatné počasí, letiště v Bratislavě i Řízení letového provozu však uvedly, že meteorologické podmínky byly zcela standardní a žádné jiné letadlo zpoždění nenabralo. Ovčáček následně obvinil ze zdržení letadla přímo letové dispečery. Když se Řízení letového provozu ohradilo, Ovčáček to označil za "mimořádně a hrubě neprofesionální, protože obviňuje ze lži bez předložení byť jednoho jediného důkazu". Dispečerů se pak zastal i ministr dopravy Dan Ťok. "Pokud se letoví dispečeři cítili dotčeni prohlášeními, které jsem v uplynulých dnech uváděl, tak se jim hluboce omlouvám," uznal nakonec chybu Jiří Ovčáček.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy