reklama
 
 

Z týrání Ondry byla obviněna další žena - jeho teta

26. 5. 2007 12:00
Vyšetří se také, jak unikl chlapcův výslech

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Chce, aby policie zjistila, kudy utekly oficiální dokumenty z výslechu Ondřeje Coufala, kterého týrala jeho matka Klára Mauerová.

"Toto trestní oznámení bude směřováno i na autora internetové stránky, která podle mého úsudku závažně poškozuje důstojnost týraného chlapce," řekl ministr Petr Nečas (ODS).

Do vazby putuje i teta

Mezitím se policie dál snaží zjistit, co přesně se v domku v Kuřimi, kde rodina bydlela, dělo. Dnes kriminalisté uvalili vazbu na Kateřinu - tetu dětí a sestru Kláry Mauerové.

"Prokázalo se, že na základě společné dohody se sestrou držela (Kateřina) chlapce v době nejméně od poloviny loňského prosince do letošního 7. května v domě v Kuřimi," uvedla jihomoravská policejní mluvčí.

Za to, že se podílela na držení synovce v nedůstojných podmínkách, jí hrozí až osm let vězení. "Navíc Kateřina Mauerová bránila odhalení případu. Se sestrou se snažila zabránit policistům, aby otevřeli komoru rodinného domu, v níž byl nahý a svázaný chlapec," doplnila mluvčí.

Kateřina Mauerová je nyní v policejní cele. Klára Mauerová si obvinění vyslechla už dříve. Policie ji viní z týrání a omezování osobní svobody.

Co řekl Ondra

První podezření, že se na týrání podílela i Kateřina Maeurová, vzbudila Ondrova výpověď, kterou policisté pořídili v prvních dnech vyšetřování. Jde právě o tu, která unikla do médií. 

Ondra policistům za přítomnosti psychložky řekl, že to, co doma, zažíval také v Domě dětí a mládeže v Brně Komárově, kde Kateřina Mauerová pracovala.

"V Komárově jsem byl asi dva dny v šatně a potom mě tam dali do takové jiné místnosti, taková divná místnost s jedním oknem," popsal Ondra ve výpovědi, kterou zveřejnil server ceskamedia.cz. "Byla hodně úzká, ještě menší než komora, byly tam police, krabice a koberce... Tam jsem spal na dece. Na záchod jsem chodil na kybl."

Hoch uvedl, že kromě tety jej do místnosti zavírala také další pracovnice domu dětí. Tu zatím policie neobvinila.  

Malý Ondra strávil po své záchraně týden v nemocnici. Nyní je s bratrem v brněnském Klokánku - soud včera rozhodl, že v zařízení zatím zůstanou. Odmítl je vydat otci i prarodičům.

ČTĚTE VÍCE:
Kuřimská kauza - Přehledně, jak jen to jde

autor: sim, čtk | 26. 5. 2007 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama