reklama
 
 

Z Puppu na radnici. Šéfka hotelu Ferklová se stane primátorkou Karlových Varů

8. 10. 2018 12:16
Podle hnutí ANO se Andrea Pfeffer Ferklová na funkci dobře hodí, protože má skvělé manažerské schopnosti a vyzná se v lázeňství.

Karlovy Vary - Dvanáct let šéfuje jednomu z nejznámějších českých hotelů - Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Teď se Andrea Pfeffer Ferklová stane v nejzápadnějším krajském městě primátorkou.

Hnutí ANO, za které Pffefer Ferklová kandidovala z prvního místa, ve Varech vyhrálo a získalo v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 12 křesel.

"V Puppu zůstávám do konce listopadu, ale pozici začínám předávat už teď, protože se musím víc věnovat pozici primátorky," řekla Aktuálně.cz Pfeffer Ferklová.

Koalici vytvoří ANO s hnutím Karlovaráků a ODS. Trojice stran podepsala memorandum o společném postupu, které obsahuje i to, že primátorský post obsadí ANO. "Teď už začneme připravovat koaliční dohodu a programové prohlášení," uvedla Pfeffer Ferklová. 

Dosud vládnoucí Karlovarská občanská alternativa současného primátora Petra Kulhánka získala jen pět mandátů.

Vyjednávání v lázeňském městě vede krajská předsedkyně ANO a hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Výběr třiačtyřicetileté Pfeffer Ferklové do čela kandidátky už dříve zdůvodňovala jejími "skvělými manažerskými schopnostmi" a znalostmi v oblasti cestovního ruchu a lázeňství.

Dosavadní ředitelka Puppu o vstupu do komunální politiky uvažovala několik let. Hnutí ANO si vybrala, protože má podle ní silnou podporu. "Hlavně si myslím, že je skvělé propojení kraj, město a vláda, aby se s Vary konečně dalo něco dělat," říká.

Obyvatelům Varů ANO před volbami slibovalo podporu seniorů, startovací byty či podporu lázeňství. "Aby město navázalo na bohaté roky, které tu byly před patnácti dvaceti lety," doplňuje svou představu budoucí primátorka.

Hnutí ANO vyhrálo v jedenácti ze třinácti krajských měst. Nepovedlo se mu to v Praze a v Liberci.

autor: Markéta Šrajbrová | 8. 10. 2018 12:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama