Z Puppu na radnici. Šéfka hotelu Ferklová se stane primátorkou Karlových Varů

Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
8. 10. 2018 12:16
Podle hnutí ANO se Andrea Pfeffer Ferklová na funkci dobře hodí, protože má skvělé manažerské schopnosti a vyzná se v lázeňství.
Ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer Ferklová
Ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer Ferklová | Foto: René Volfík

Karlovy Vary - Dvanáct let šéfuje jednomu z nejznámějších českých hotelů - Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Teď se Andrea Pfeffer Ferklová stane v nejzápadnějším krajském městě primátorkou.

Hnutí ANO, za které Pffefer Ferklová kandidovala z prvního místa, ve Varech vyhrálo a získalo v pětatřicetičlenném zastupitelstvu 12 křesel.

"V Puppu zůstávám do konce listopadu, ale pozici začínám předávat už teď, protože se musím víc věnovat pozici primátorky," řekla Aktuálně.cz Pfeffer Ferklová.

Koalici vytvoří ANO s hnutím Karlovaráků a ODS. Trojice stran podepsala memorandum o společném postupu, které obsahuje i to, že primátorský post obsadí ANO. "Teď už začneme připravovat koaliční dohodu a programové prohlášení," uvedla Pfeffer Ferklová. 

Dosud vládnoucí Karlovarská občanská alternativa současného primátora Petra Kulhánka získala jen pět mandátů.

Vyjednávání v lázeňském městě vede krajská předsedkyně ANO a hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Výběr třiačtyřicetileté Pfeffer Ferklové do čela kandidátky už dříve zdůvodňovala jejími "skvělými manažerskými schopnostmi" a znalostmi v oblasti cestovního ruchu a lázeňství.

Dosavadní ředitelka Puppu o vstupu do komunální politiky uvažovala několik let. Hnutí ANO si vybrala, protože má podle ní silnou podporu. "Hlavně si myslím, že je skvělé propojení kraj, město a vláda, aby se s Vary konečně dalo něco dělat," říká.

Obyvatelům Varů ANO před volbami slibovalo podporu seniorů, startovací byty či podporu lázeňství. "Aby město navázalo na bohaté roky, které tu byly před patnácti dvaceti lety," doplňuje svou představu budoucí primátorka.

Hnutí ANO vyhrálo v jedenácti ze třinácti krajských měst. Nepovedlo se mu to v Praze a v Liberci.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy