Z obviněného svědkem: Šnajdr vypovídal v kauze trafik

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
26. 3. 2014 12:54
Policie si exposlance Marka Šnajdra pozvala jako svědka v případu uplácení poslanců ODS, ve kterém je obviněn bývalý premiér Petr Nečas.
Marek Šnajdr
Marek Šnajdr | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Marek Šnajdr, původně jeden z obviněných v případu poslaneckých trafik, které návladní zahrnuli do kauzy Nagyová, ve středu vypovídal na policii jako svědek.

"Pan Šnajdr vypovídal k té části případu, ve které byl dříve obviněn," sdělil deníku Aktuálně.cz Šnajdrův obhájce Lukáš Trojan.

Na některé otázky vyšetřovatelů však odmítl odpovědět. "Šlo o otázky, které se týkaly ostatních stíhaných pod stejnou spisovou značkou, ale nikoli v tom skutku, za který byl dříve obviněn pan Šnajdr," dodal Trojan.

U výslechu byl o den dříve, tedy v úterý, také další z původně obviněné trojice - Petr Tluchoř. Ten však odmítl odpovídat na otázky vyšetřovatelů, za což si od státního zástupce vysloužil pokutu dvacet tisíc korun.

Nečas, Nagyová a Boček

V kauze poslaneckých trafik jsou obviněni expremiér Petr Nečas, jeho tehdejší sekretářka a nyní manželka Jana Nagyová a bývalý manažer Českých drah Roman Boček.

Šnajdr stejně jako Petr Tluchoř a Ivan Fuksa už z přijetí úplatků nemohou být obviněni, Nejvyšší soud je totiž v červenci minulého roku vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení.

Trojice bývalých poslanců koncem ledna stát zažalovala o náhradu škody, která jim vznikla měsíčním pobytem ve vazbě. Dohromady žádají 12 milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy