Z lanovky ve skiareálu Monínec spadl pětiletý chlapec, vážně se zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 2. 2017 19:18
Z lanovky v lyžařském areálu Monínec na Příbramsku ve středu spadl pětiletý chlapec a utrpěl vážné zranění. Vrtulník ho s podezřením na vnitřním poranění přepravil do pražské motolské nemocnice. Podle policejní mluvčí jel chlapec lanovkou v doprovodu své matky. Záchranářům byl pád dítěte ze zhruba osmimetrové výšky ohlášen před 12:00. Při ošetření použili vakuovou matraci a podali dítěti nezbytné léky, následoval transport ve spolupráci s plzeňskou leteckou záchrankou. Podle provozovatele areálu dítě jelo na lanovce už poněkolikáté. Policisté žádají o pomoc případné svědky. Informace přijme policejní oddělení ve Voticích na telefonním čísle 974 871 760, lze volat i na linku 158.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Mayer Peter
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy