Řidič kamionu vysypal na dálnici 21 tun betonu a šel spát. Ráno zavolal policii a nadýchal 3 promile

ČTK ČTK
8. 2. 2017 10:11
Řidič kamionu na dálnici omylem vysypal 21 tun betonu. Padajících betonových bloků si však nevšiml a pokračoval v jízdě dál. Muž poté sjel z dálnice, šel spát a až druhý den ráno zjistil, že mu náklad chybí. Při dechové zkoušce po příjezdu policie nadýchal téměř tři promile.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Brno – Policie hledá svědky jízdy kamionu na dálnici D2 z 31. ledna, kdy se na silnici vysypalo 21 tun betonových bloků. Řidič tak způsobil čtyři nehody, při nichž se zranil jeden člověk. Dálnice byla několik hodin zavřená.

Osmatřicetiletý řidič modrého kamionu MAN se stříbrným návěsem měl naložených 14 betonových stropních panelů připevněných pouze čtyřmi upínacími popruhy. Jízdu ve sněžení nezvládl a na dálnici mezi sedmým a 16. kilometrem kolem 22:00 až 22:30 vysypal celý jednadvacetitunový náklad. Řidič si toho však nevšiml a pokračoval v jízdě dál.

"Zatímco dálnice musela být do odstranění betonových panelů uzavřena, řidič sjel z dálnice a za Hustopečemi zastavil. Zběžně prohlédl soupravu a šel spát. Až ve středu ráno zjistil, že mu chybí náklad," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Doplnil, že řidič následně celou záležitost po radě s dispečerem oznámil na linku 158.

Při ranní dechové zkoušce nadýchal muž téměř tři promile. "Případ je v tuto chvíli kvalifikován jako obecné ohrožení z nedbalosti," doplnil Šváb. Policisté na lince 158 uvítají svědectví k jízdě kamionu a případně k chování řidiče na trase.

 

Právě se děje

Další zprávy