Z CERMAT odchází Zelený, exšéf státních maturit

ČTK ČTK
24. 10. 2012 13:05
Bývalý šéf maturitního centra CERMAT Pavel Zelený tu nyní vedl sekci analýz
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Bývalý šéf maturitního centra CERMAT Pavel Zelený opouští od listopadu úřad definitivně. Informoval o tom Český rozhlas Radiožurnál.

Zelený od svého červnového odvolání  z postu ředitele působil v CERMAT na pozici ředitele sekce analýz. Jiří Zíka, který byl po něm pověřen vedením CERMAT, pro Zeleného toto místo speciálně vytvořil.

Nedávný audit maturit skončil s podezřením na porušení rozpočtové kázně u vedení CERMAT.

Mluvčí ministerstva školství Marek Zeman řekl, že Zelený odchází na vlastní žádost. "Rozhodl se tak kvůli tlaku na jeho osobu," upřesnil Zeman důvod, proč Zelený opouští CERMAT.

Vyzkoušejte si: Jak byste odmaturovali z češtiny?

Sám Zelený nechtěl nic komentovat. Ministr školství Petr Fiala odvolal Zeleného krátce po svém nástupu kvůli problémům při letošních maturitách. Vedením centra pověřil ministr Jiřího Zíku, do příštího týdne by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na nového ředitele CERMAT.

Výsledky auditu maturit zveřejněné minulý týden ukázaly porušení zákona o účetnictví, vedení centra prý také nepostupovalo podle zákona o finanční kontrole. Pochybení ještě prověří finanční úřad.

Příprava státních maturit stála od roku 1999 do poloviny letošního roku 1,448 miliardy korun, z toho 739 milionů korun do loňského roku.

 

Právě se děje

Další zprávy