Weby Blesku či Reflexu byly nedostupné. Nefungoval ani server Aktuality.sk, kde pracoval Kuciak

Domácí Domácí
Aktualizováno 28. 2. 2018 17:43
Webové služby českého mediálního domu Czech News Centre a slovenského Ringier Axel Springer byly asi hodinu nedostupné. Čtenáři se nemohli dostat například na weby Blesk.cz, Info.cz, e15.cz nebo Reflex.cz. Nefungovaly také slovenské weby vydavatelství Ringier Axel Springer Slovakia Cas.sk a Aktuality.sk, pro který pracoval zavražděný novinář Ján Kuciak. Tento server v noci na středu zveřejnil Kuciakův poslední text o vazbách italské mafie na slovenskou politiku. Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Pur na Twitteru uvedl, že důvod výpadku není známý. "Slovenské zpravodajské weby spadly. Jelikož máme stejného providera, jsme dole taky. Nevíme proč se to děje," napsal Pur.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy