Vzpomenete si, co znamená VŘSR? Pražané si vybavili Lenina, Auroru i nástěnky ve škole

V úterý uplyne sto let od Velké říjnové revoluce. Zatímco před listopadem 1989 se zkratka VŘSR skloňovala velmi často, od té doby z veřejného prostoru téměř zmizela. Poslechněte si na videu, co si pod ní vybaví Pražané, které redakce Aktuálně.cz oslovila.
Vzpomenete si, co znamená zkratka VŘSR? Zeptali jsme se Pražanů | Video: Tomáš Cetkovský, Ivan Štibrányi

před 53 minutami

AS Řím gólem v nastavení vybojoval výhru nad Spezií

Fotbalisté AS Řím porazili gólem v nastavení nováčka italské ligy Spezii 4:3 a jsou třetí v tabulce. Dvěma brankami k výhře v zápase 19. kola pomohl Borja Mayoral. AS se pomstil Spezii za úterní vyřazení v osmifinále Italského poháru.

Mayoralovy branky pokaždé načaly gólový účet poločasu. Španělský útočník nejprve v 17. minutě otevřel skóre, chvíli po změně stran pak zařídil Římanům vedení 2:1, které navýšil v 55. minutě Karsdorp.

Spezia se přesto dokázala do utkání vrátit. Už v 59. minutě snížil Farias a v závěru normální hrací doby přiblížil nováčka k bodu Verde. Domácí se pozdním vyrovnáním zaskočit nenechali a v 92. minutě strhl výhru na jejich stranu Pellegrini.

AS odsunulo ze třetího místa Neapol, která ztrácí na "Giallorossi" tři body, má však dva duely k dobru.