VZP odkryla tajného prodejce. Za IZIP dostane 400 tisíc

Radek Nohl Radek Nohl
12. 10. 2011 18:20
Pojišťovna uvedla, že kromě neznámé švýcarské firmy koupila akcie i od Tomáše Mládka

Praha - VZP částečně odtajnila akcionářskou strukturu kritizovaného projektu elektronických zdravotních knížek IZIP.

Kromě europoslanců ODS Miroslava Ouzkého a Milana Cabrnocha vlastnil podle zjištění Aktuálně.cz zhruba 17 procent akcií i Tomáš Mládek.

Právě od něj pojišťovna podíl v projektu získala, až doteď ale odmítala jeho jméno říct. Šéf VZP Pavel Horák v pondělí pouze uvedl, že za prodej šestinového podílu dostane "fyzická osoba v ČR" asi 400 tisíc korun.

Teď ale pojišťovna jméno prodejce odtajnila a na svých webových stránkách uvedla, že akcie koupila právě od Mládka, který pracuje ve společnosti IZIP již od roku 2003.

Asi 28procentní podíl pak VZP nakoupila od neznámé švýcarské firmy eHI eHealth International. Ta v současné době také vlastní zbylých 49 procent akcií.

Šéf VZP Pavel Horák.
Šéf VZP Pavel Horák. | Foto: Ludvík Hradilek

Kromě Mládka a obou europoslanců ODS vlastnil dříve podíl ve firmě ještě Pavel Hronek a Jiří Pašek. Ti se také dlouhodobě na projektu podílejí.  

IZIP ve středu vydal prohlášení, ve kterém uvádí, že kromě neznámé švýcarské firmy a pojišťovny už žádný akcionář v projektu v současné době není.

Horák však chce, aby největší česká zdravotní pojišťovna získala sto procent akcií. Návrh předloží členům správní rady na nejbližším zasedání, které se bude konat na konci října.

Podle něj je toto jediná možnost, jak se mohou ukončit veškeré pochybnosti okolo celého projektu.

 

Právě se děje

Další zprávy