Foto: Lánský puč i hůl na Hradě. Připomeňte si dvě desetiletí s Bohuslavem Sobotkou

Začátky Bohuslava Sobotky v ČSSD.
Rok 1998. Sobotka se svým přímluvcem Václavem Grulichem.
Snímek z oslav 1. máje ve Vyškově v roce 2001. Od května byl Sobotka předsedou poslaneckého klubu ČSSD a zasedal mimo jiné v rozpočtovém a mandátovém a imunitním výboru.
Výstup na Říp v roce 2002.
Politický výstup pokračoval i v roce 2002, kdy byl jmenován ministrem financí ve Špidlově vládě. Snímek z kampaně do sněmovny v roce 2002.
Foto: Archiv Zdeňka Pavlíka
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 22. 3. 2018 14:52
Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka končí ve vysoké politice. K 1. dubnu rezignuje na poslanecký mandát, své rozhodnutí označil za osobní. Prohlédněte si ve fotogalerii nejvýznamnější momenty Sobotkovy politické kariéry.
 

Právě se děje

před 20 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 48 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy