Vyzkoušejte si: Jak byste odmaturovali z češtiny?

Vyzkoušejte si: Jak byste odmaturovali z češtiny?
Foto: Jakub Novák
Jakub Novák
7. 5. 2012 10:00

Státní maturity letos absolvuje 103 114 žáků, tedy o pět procent víc než loni.

Zkouška z českého jazyka a literatury proběhla v rámci společné části maturit. V případě druhého povinného předmětu si žáci mohli vybrat mezi cizím jazykem a matematikou.

Profilovou část maturitní zkoušky studenti absolvují, v závislosti na druhu vzdělávacího programu, povinně ze dvou až čtyř předmětů.

Nepovinně bude moci student absolvovat nejvýše dvě zkoušky.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy