Foto: Výstava diamantů a šperků. Čeští boháči si na výstřednosti nepotrpí. Zahraniční kupci ano

Foto: Výstava diamantů a šperků. Čeští boháči si na výstřednosti nepotrpí. Zahraniční kupci ano
Výstavu šperků, diamantů a jiného přenosného luxusu zahájila modelka Andrea Verešová.
Ta prezentovala jeden z taháků výstavy, korunku pro Miss Universe. Do této v Česku vyrobené ozdoby hlavy pro nejkrásnější ženu vesmíru se vešlo 33 českých křišťálů, pět velkých modrých topazů, 198 tmavě modrých safírů a 311 malých broušených diamantů posazených na základně z 18karátového bílého zlata. Její hodnota je přibližně sem a půl milionu korun.
Zde pro srovnání nejmenší a nejlevnější šperk výstavy za cenu necelých dvaceti tisíc korun.
A zde naopak nejdražší 11karátový diamant o hodnotě 32 a půl milionu korun. Stejnou cenu má přibližně asi 30 kilogramů zlata.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal ČTK Jakub Plíhal, ČTK
12. 11. 2015 18:23
Co pořídit svým blízkým letos k Vánocům? Pro lidi z vysokých příjmových pater může být inspirací právě probíhající prodejní výstava diamantů v pražské Široké ulici. Lze tu pořídit například 11karátový diamant velikosti knoflíčku od saka. Do 20. listopadu je zde totiž nejen k vidění, ale i ke koupi několik desítek diamantů a šperků dohromady za čtvrt miliardy korun. Přísně střeženou prodejní výstavu tu ve svých prostorách pořádá tuzemská společnost Diamonds International Corporation (DIC), která je zdejší jedničkou na trhu s investičními diamanty.
 

Právě se děje

Další zprávy