Bomba vybuchne v 15:05, psal anonym. Policie žádnou výbušninu na VŠE nenašla

Iva Studená Iva Studená
Aktualizováno 16. 5. 2019 16:30
Již poněkolikáté v řadě byla na Vysoké škole ekonomické v Praze nahlášena bomba. Anonymní e-mail obdrželo vedení školy v ranních hodinách. Stálo v něm, že by bomba měla vybuchnout kolem třetí hodiny odpoledne. Policie však bombu nenašla. "Prohlídka budov VŠE pak skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena," informovala policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

"Z důvodu nahlášené bomby je nařízena okamžitá evakuace areálu VŠE na Žižkově, nám. W. Churchilla, a na Jižním Městě v areálu Ekonomická ulice," napsalo vedení školy na svou facebookovou stránku.

Anonym totiž nenahlásil, ve kterém ze dvou areálů školy v Praze je bomba ukrytá, policie proto evakuovala jak areál na Žižkově, tak na Jižním městě.

Podle iListu výhružný e-mail obdržela škola v ranních hodinách. Pisatel uvádí, že je na škole ukrytá bomba, která by měla vybuchnout v 15:05. 

"Prohlídka budov VŠE skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena," informovala policie.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 19 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře.

Další zprávy