Bomba vybuchne v 15:05, psal anonym. Policie žádnou výbušninu na VŠE nenašla

Iva Studená Iva Studená
Aktualizováno 16. 5. 2019 16:30
Již poněkolikáté v řadě byla na Vysoké škole ekonomické v Praze nahlášena bomba. Anonymní e-mail obdrželo vedení školy v ranních hodinách. Stálo v něm, že by bomba měla vybuchnout kolem třetí hodiny odpoledne. Policie však bombu nenašla. "Prohlídka budov VŠE pak skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena," informovala policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

"Z důvodu nahlášené bomby je nařízena okamžitá evakuace areálu VŠE na Žižkově, nám. W. Churchilla, a na Jižním Městě v areálu Ekonomická ulice," napsalo vedení školy na svou facebookovou stránku.

Anonym totiž nenahlásil, ve kterém ze dvou areálů školy v Praze je bomba ukrytá, policie proto evakuovala jak areál na Žižkově, tak na Jižním městě.

Podle iListu výhružný e-mail obdržela škola v ranních hodinách. Pisatel uvádí, že je na škole ukrytá bomba, která by měla vybuchnout v 15:05. 

"Prohlídka budov VŠE skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena," informovala policie.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy