Mimořádná zpráva

Bomba vybuchne v 15:05, psal anonym. Policie žádnou výbušninu na VŠE nenašla

Iva Studená Iva Studená
Aktualizováno 16. 5. 2019 16:30
Již poněkolikáté v řadě byla na Vysoké škole ekonomické v Praze nahlášena bomba. Anonymní e-mail obdrželo vedení školy v ranních hodinách. Stálo v něm, že by bomba měla vybuchnout kolem třetí hodiny odpoledne. Policie však bombu nenašla. "Prohlídka budov VŠE pak skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena," informovala policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

"Z důvodu nahlášené bomby je nařízena okamžitá evakuace areálu VŠE na Žižkově, nám. W. Churchilla, a na Jižním Městě v areálu Ekonomická ulice," napsalo vedení školy na svou facebookovou stránku.

Anonym totiž nenahlásil, ve kterém ze dvou areálů školy v Praze je bomba ukrytá, policie proto evakuovala jak areál na Žižkově, tak na Jižním městě.

Podle iListu výhružný e-mail obdržela škola v ranních hodinách. Pisatel uvádí, že je na škole ukrytá bomba, která by měla vybuchnout v 15:05. 

"Prohlídka budov VŠE skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena," informovala policie.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy