Vyšetřování soudce Havlína skončilo, kauza míří k žalobci

Domácí Domácí
3. 9. 2014 17:16
Vyšetřovatelé státnímu zástupci navrhli, aby soudce obžaloval z nepřímého úplatkářství, přijetí úplatku, podvodu, vydírání a zneužití pravomoci úřední osoby.
Ondřej Havlín
Ondřej Havlín | Foto: ČTK

Praha - Policie skončila vyšetřování pražského soudce Ondřeje Havlína. Státnímu zástupci navrhla, aby soudce obžaloval z nepřímého úplatkářství, přijetí úplatku, podvodu, vydírání a zneužití pravomoci úřední osoby. Informovala o tom Česká televize.

Rozplétání korupční chobotnice soustředěné kolem Obvodního soudu pro Prahu 2 dosud přineslo celkem šest obvinění. Kromě soudce Havlína si už obvinění vyslechli také státní zástupce František Fiala, advokát Karel Matějka, koncipient Boris Štefl a další dvě osoby mimo justiční kruhy.

Případ se týká zahlazování trestných činů v dopravě. Havlín a Štefl byli navíc koncem srpna loňského roku obviněni v dalším případu, na který detektivové narazili v průběhu vyšetřování. Kauza se týká ovlivňování šetření nehody způsobené pod vlivem alkoholu.

Bývalý soudce Havlín si navíc vyslechl obvinění také z nedovoleného ozbrojování, když u něj detektivové při domovní prohlídce našli malorážku Taurus, kterou si Havlín odvezl ze svého pobytu v Bulharsku, kde působil jako velvyslanec.

Obžaloba měla být původně podána už loni na podzim, zdržela ji však nejprve stížnost stíhaného Borise Štefla, kterou nejvyšší návladní Pavel Zeman zamítl koncem loňského listopadu. Další prodlevu pak způsobil posudek Havlínova zdraví, podle něhož je soudce v pořádku a může být souzen.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) si za kandidáta na kancléře do zářijových voleb vybrala svého předsedu Armina Lascheta, hlásí agentury.

Další zprávy