Motýle, rekondiční pobyt, dálniční superman a pyžamový den. Připomeňte si výroky roku

Mirko Kašpar Mirko Kašpar
31. 12. 2019 16:30
Češi se v roce 2019 dozvěděli mnoho nového - například že včely mají rády řepku, že prezident tráví den nejraději v pyžamu, že dálnice by rychleji než my stavěl jen Superman nebo že za drahá data v mobilu si mohou sami, protože je málo využívají. Připomeňte si končící rok ve výběru několika nezapomenutelných výroků.
Foto: DVTV

Páčidlo k Vánocům

"Pokud stále nevíte, co koupit pod stromeček, zkuste se podívat na aukční portál nabidkamajetku.cz. … Výběr je opravdu pestrý, od herní konzole Playstation přes spotřebiče do bytu až po vojenský bunkr."

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) lákala na stránku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který nabízí k prodeji věci zabavené v exekucích, zajištěné při odhalování trestné činnosti nebo propadlé státu. Mezi nimi například páčidlo, vystřelovací nůž, několik hrobů, vojenský bunkr nebo pozemek s nerostnými surovinami a ovcemi. V nabídce je i několik zvířat, například kříženec Tomio, o němž úřad uvádí, že je nedůvěřivý ke všemu neznámému a vyžaduje trpělivost.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy