Řeporyjský starosta už urážel kdekoho, členem ODS zůstane. O vyloučení se nehlasovalo

Eliška Šilerová Matěj Hejduk ČTK Eliška Šilerová, Matěj Hejduk, ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2024 20:09
Širší vedení ODS se v úterý mělo zabývat tím, zda vyloučit ze strany starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného kvůli jeho výrokům ohledně zdravotního stavu dcery saxofonisty Felixe Slováčka, ale nakonec na to nedošlo a o vyloučení se nehlasovalo. Novotný se v minulosti už vícekrát vulgárně vyjadřoval o politicích či dokonce vyzýval k jejich pověšení.

Musíme umět odpouštět, řekl šéf sněmovní frakce ODS Marek Benda po úterním jednání výkonné rady. Návrh na vyloučení Novotného širšímu vedení nakonec nepodal. Počátkem června se předsednictvo strany usneslo, že Novotného výroky jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné členstvím v ODS.

Řeporyjský starosta čelí kvůli svým příspěvkům na sociálních sítích problémům opakovaně. Příspěvek týkající se zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka Novotný smazal a omluvil se, část občanských demokratů i tak volala po jeho odchodu ze strany. Po zasedání předsednictva Novotný ČTK napsal, že jeho jednání bylo neodpustitelné a je na výkonné radě ODS, aby vyloučení posoudila.

Benda řekl, že se rozhodl vyloučení Novotného nenavrhovat. "Přestože překročil hranice slušnosti, zaznamenal jsem jeho veřejný projev omluvy, lítosti i odpovědného závazku odpracovat sto hodin na onkologickém pracovišti. Musíme umět odpouštět," uvedl s tím, že výkonná rada jeho stanovisko předsedy pražské organizace akceptovala.

"Když chlap mluví o malém pinďourovi, tak to vždycky zavání buzeranstvím, nebo buranstvím. Připadá mi zoufalé, že si na mě honí fame. On jediné, co zatím dokázal, bylo v řiťolezectví. V tom je výborný."

Pavel Novotný tak reagoval na prohlášení stínového premiéra Karla Havlíčka (ANO). Ten o něm řekl, že je "zvířátko - tupá hlava, velké břicho, malý pinďour." Havlíček ve svém příspěvku kritizoval Novotného výrok o dceři Felixe Slováčka a to. 

 

Právě se děje

Další zprávy