Řeporyjský starosta už urážel kdekoho, členem ODS zůstane. O vyloučení se nehlasovalo

Eliška Šilerová Matěj Hejduk ČTK Eliška Šilerová, Matěj Hejduk, ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2024 20:09
Širší vedení ODS se v úterý mělo zabývat tím, zda vyloučit ze strany starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného kvůli jeho výrokům ohledně zdravotního stavu dcery saxofonisty Felixe Slováčka, ale nakonec na to nedošlo a o vyloučení se nehlasovalo. Novotný se v minulosti už vícekrát vulgárně vyjadřoval o politicích či dokonce vyzýval k jejich pověšení.

Musíme umět odpouštět, řekl šéf sněmovní frakce ODS Marek Benda po úterním jednání výkonné rady. Návrh na vyloučení Novotného širšímu vedení nakonec nepodal. Počátkem června se předsednictvo strany usneslo, že Novotného výroky jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné členstvím v ODS.

Řeporyjský starosta čelí kvůli svým příspěvkům na sociálních sítích problémům opakovaně. Příspěvek týkající se zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka Novotný smazal a omluvil se, část občanských demokratů i tak volala po jeho odchodu ze strany. Po zasedání předsednictva Novotný ČTK napsal, že jeho jednání bylo neodpustitelné a je na výkonné radě ODS, aby vyloučení posoudila.

Benda řekl, že se rozhodl vyloučení Novotného nenavrhovat. "Přestože překročil hranice slušnosti, zaznamenal jsem jeho veřejný projev omluvy, lítosti i odpovědného závazku odpracovat sto hodin na onkologickém pracovišti. Musíme umět odpouštět," uvedl s tím, že výkonná rada jeho stanovisko předsedy pražské organizace akceptovala.

"Objektivně není pohledná a bude to ten typ, co ho to nebaví. Do postele i do života na h*vno. Zbytečná, bolševická p*ča bez sebereflexe a m*du. Bude pracovitá, víc tam není.‘‘

Takto se těsně před volbami do evropského parlamentu Novotný na sociální síti X pustil do lídryně koalice Stačilo! Kateřiny Konečné. 

 

Právě se děje

Další zprávy