Výrobce FFP3 respirátorů v Česku ztrojnásobil produkci, týdně jich státu dodá 30 000

ČTK ČTK
1. 4. 2020 10:43
Výrobce ochranných pracovních pomůcek společnost Moldex z Ústí nad Orlicí navýšila produkci respirátorů nejvyšší třídy FFP3. Původně dodávala ministerstvu zdravotnictví 10 000 kusů týdne, od minulého týdne navýšila množství na 30 000 za týden, řekl ředitel Vladimír Pelej. Na tyto ochranné prostředky se soustředila co největší část výroby.
Respirátor třídy FFP3 od společnosti Moldex
Respirátor třídy FFP3 od společnosti Moldex | Foto: Moldex

"Od počátku problémů pracujeme na tom, abychom navyšovali kapacitu výroby. Zatím nás naštěstí neomezuje žádná karanténa," uvedl Pelej. První dodávka byla státu předána 13. března.

Společnost spolu se státními institucemi hledá způsob, jak znovu použít respirátory FFP3 a FFP2 po kontaminaci koronavirem. Nejpřijatelnějším způsobem je sterilizace pomocí ethylenoxidu. Testuje se i ošetření respirátorů zahříváním na teplotu 70 stupňů po dobu 24 hodin, aniž by to ovlivnilo účinnost filtrace.

Společnost Moldex se zaměřuje na ochranu proti hluku, prachu, mlze, kouři, plynům a výparům. Vyrábí chrániče sluchu, respirátory a masky zejména pro průmyslová odvětví. Vlastní ji společnosti Moldex z USA, Martin Skov se sídlem v Německu a Moldex/Metric ze Švýcarska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy