Výrobce FFP3 respirátorů v Česku ztrojnásobil produkci, týdně jich státu dodá 30 000

ČTK ČTK
1. 4. 2020 10:43
Výrobce ochranných pracovních pomůcek společnost Moldex z Ústí nad Orlicí navýšila produkci respirátorů nejvyšší třídy FFP3. Původně dodávala ministerstvu zdravotnictví 10 000 kusů týdne, od minulého týdne navýšila množství na 30 000 za týden, řekl ředitel Vladimír Pelej. Na tyto ochranné prostředky se soustředila co největší část výroby.
Respirátor třídy FFP3 od společnosti Moldex
Respirátor třídy FFP3 od společnosti Moldex | Foto: Moldex

"Od počátku problémů pracujeme na tom, abychom navyšovali kapacitu výroby. Zatím nás naštěstí neomezuje žádná karanténa," uvedl Pelej. První dodávka byla státu předána 13. března.

Společnost spolu se státními institucemi hledá způsob, jak znovu použít respirátory FFP3 a FFP2 po kontaminaci koronavirem. Nejpřijatelnějším způsobem je sterilizace pomocí ethylenoxidu. Testuje se i ošetření respirátorů zahříváním na teplotu 70 stupňů po dobu 24 hodin, aniž by to ovlivnilo účinnost filtrace.

Společnost Moldex se zaměřuje na ochranu proti hluku, prachu, mlze, kouři, plynům a výparům. Vyrábí chrániče sluchu, respirátory a masky zejména pro průmyslová odvětví. Vlastní ji společnosti Moldex z USA, Martin Skov se sídlem v Německu a Moldex/Metric ze Švýcarska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy