Vylovené trosky nejsou ze zříceného airbusu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
5. 6. 2009 8:32
Paříž - Vyšetřování pondělní letecké katastrofy nad Atlantikem se dále komplikuje.
Pátrání skončilo. UKázalo se ale, že nalezené trosky z letadla nepocházejí
Pátrání skončilo. UKázalo se ale, že nalezené trosky z letadla nepocházejí | Foto: Reuters

Brazilské pátrací týmy dnes ráno po prozkoumání prvních vylovených trosek z míst, kde se zřítil francouzský airbus, oznámily, že nalezené věci nepocházejí z havarovaného letounu.

Helikoptéra totiž vyzvedla dřevěnou paletu, která ale na palubě stroje nebyla. Palivo na hladině oceánu nicméně podle Brazilců z francouzského stroje pochází.

Letoun společnosti Air France se zřítil v pondělí do Atlantského oceánu při letu z Ria de Janeira do Paříže.

Všech 228 lidí zahynulo, sdělil včera ředitel Air France příbuzným pasažérů a členů posádky. Zatím brazilské pátrací týmy nenalezly žádná těla.

Množí se spekulace

Vedení firmy Airbus se chystá předat leteckým společnostem nová doporučení pro ovládání stroje Airbus A 330-200 v prudkých bouřích.

S odvoláním na zdroje ve firmě to napsal na své internetové stránce francouzský deník Le Monde. Ten také tvrdí, že experti považují za jednu z možných příčin neštěstí příliš pomalý let uprostřed bouře.

Francouzští vyšetřovatelé ale odmítli jako předčasné a možná zavádějící některé spekulace o příčinách neštěstí, které se objevily v různých médiích. Reagovali tak zejména na článek Le Monde.

Vyšetřovatelé upozorňují, že je nejprve třeba shromáždit co nejvíce faktů a teprve poté dělat závěry, zatímco média to činí opačně.

Dosud není ani jasné, zda se letadlo roztrhlo ve vzduchu nebo až po nárazu na hladinu oceánu.

Odpověď na příčinu katastrofy mohou dát černé skříňky. Pokud se je podaří vylovit: leží totiž v hloubce 3700 metrů.


 

Právě se děje

před 13 minutami

Kriminalisté zadrželi 42letého cizince podezřelého ze série znásilnění žen z komunity bezdomovců v Olomouci. Stíhán je i kvůli řadě fyzických napadení

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy