Výdělky politiků-byznysmenů. Jak se vedlo Babišovi a spol.

Jan Hejl Michael Labutta, Jan Hejl
11. 7. 2015 17:26
Podívejte se na přehled loňských vedlejších příjmů a také dluhů, které do majetkových přiznání vepsali vybraní čeští podnikatelé působící na vrcholné politické scéně.

Praha - Senátor a loterijní magnát Ivo Valenta zveřejnil ve čtvrtek jako poslední vrcholný český politik majetkové přiznání za loňský rok. Uvedl, že si kromě senátorského platu vydělal na vedlejších příjmech ve svých firmách téměř 100 milionů korun. Naproti tomu si vypůjčil zhruba 145 milionů.

A jak si v loňském roce finančně vedli další podnikatelé, kteří zastávají funkce poslanců a senátorů? Podívejte se do přehledu vybraných politiků-byznysmenů.

Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Libor Fojtík

Rekordman ve výdělku. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš si minulý rok vydělal na dluhopisech svého zemědělského koncernu Agrofert 230 milionů.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní nezranil. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli.

"Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. "Evakuace obyvatelstva nebyla nutná," uvedla policie na twitteru.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp uvedl, že hoří v areálu společnosti, která likviduje autovraky. Zasahují čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy