Po výbuchu v Ansbachu v Česku nebezpečí nehrozí, uklidňuje policie. Dál platí "bdělost"

ČTK ČTK
25. 7. 2016 10:11
V Česku stále platí první stupeň před terorismem, tedy bdělost. Po teroristickém útoku v bavorském Ansbachu se stupeň rizika nebude zvyšovat. Českým občanům v této souvislosti žádné riziko nehrozí, uklidňuje mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Zvýšení bezpečnostního stupně nepřinesly ani nedávné útoky v Turecku, Francii či Německu. V ulicích se však pohybuje víc policejních hlídek, které se zaměřují na letiště, nádraží či dějiště kulturních a sportovních akcí.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Česká policie po výbuchu v německém Ansbachu nechystá zpřísnit současná bezpečnostní opatření. Z informací, které má k dispozici, nevyplývá, že by Česku hrozilo riziko. Policie bude dál hlídat místa, kde se schází víc lidí. Informoval o tom v pondělí mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

"Z dosud poskytnutých informací německými kolegy nevyplývá v této souvislosti jakékoliv riziko hrozící občanům České republiky," uvedl Bocán. Policie je podle něj připravena bezpečnostní opatření změnit, pokud to bude potřeba.

V Česku platí od 22. března první stupeň ohrožení před terorismem, tedy bdělost. Vyhlásila ho vláda v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti a metru. V ulicích bylo na dva měsíce nasazeno několik set vojáků, kteří hlídkovali společně s policisty. Společné hlídky skončily v květnu. Zvýšení bezpečnostního stupně nepřinesly ani nedávné útoky v Turecku, Francii či Německu.

V ulicích se však pohybuje víc policejních hlídek, které se zaměřují na letiště, nádraží či dějiště kulturních a sportovních akcí. "Tato opatření zůstávají v současné době nezměněna," dodal Bocán.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Do Česka příští týden přijede srbský prezident Vučić

Příští týden do České republiky přijede srbský prezident Aleksandar Vučić, v úterý se na Pražském hradě setká s českým prezidentem Milošem Zemanem. Informoval o tom mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. V plánu je bilaterální jednání obou hlav států nebo státní oběd. Půjde o první oficiální návštěvu na prezidentské úrovni v ČR od začátku pandemie.

"Proběhne slavnostní ceremoniál, bilaterální jednání, setkání se zástupci médií, kdy zazní prohlášení prezidentů, následně pak státní oběd," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy