Výbuch plynu zabíjel v Týně nad Vltavou

Kristina Winklerová
22. 9. 2009 14:54
Týn nad Vltavou - Nejméně jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si vyžádal výbuch v domě s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou. Hasiči nyní bojují s požárem.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Kladno

Kromě nich na místě zasahovali policisté i zdravotníci.

Výbuch domem otřásl zhruba půl hodiny po poledni.

Záchranáři našli uvnitř zdemolovaného bytu nad epicentrem výbuchu těžce zraněnou ženu, která navzdory jejich snahám zemřela.

Další těžce zraněná osoba, asi padesátiletý muž, byla s popáleninami převezena do Vinohradské nemocnice.

Záchranáři ošetřili také další dvě zraněné osoby. Asi třicet obyvatel domu muselo být evakuováno.

Muž se zřejmě sám podpálil

Hasiči původně předpokládali, že v bytě vybuchla propanbutanová láhev.

Podle čerstvých informací ale požár nezpůsobil plyn a oheň vznikl z jiných, dosud neznámých příčin.

Vyloučeno není ani úmyslné založení požáru. Podle informací ČTK se zraněný muž, který měl podle svědků problémy s alkoholem a možná i jinými drogami, sám podpálil.

Manželský pár, který bydlel v nadzemním podlaží domu, se údajně často hádal a muž ženě vyhrožoval, že byt podpálí. K poslední hádce mělo dojít krátce před požárem. Žena z bytu včas utekla.

"Musíme prošetřit všechny možnosti - jestli se jednalo o nedbalost, nebo technický problém, a v úvahu musíme vzít i úmysl," uvedl pro Aktuálně.cz policejní mluvčí Jiří Matzner s tím, že místo zatím nemohlo být důkladně ohledáno.

Požárem byly zničeny také dva byty nad místem výbuchu. Celková škoda je odhadována na tři miliony korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy