Vybodovaný šofér ukázal policistům falešný řidičák

Report
3. 11. 2009 11:09
Vybodovaný řidič se snažil obelstít policii falešným řidičským průkazem
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Olomouc - Padesátiletý muž, který přišel kvůli množství dopravních přestupků o řidičský průkaz, se snažil obelstít policistu falešným dokladem.

Vybodovaného odvážlivce v pondělí odhalili policisté při silniční kontrole. Podle informací deníku Právo jim ke kontrole předložil průkaz s vlastní fotografií, ale vydaný na cizí jméno.

Muž podle informací policie nemá oprávnění k řízení od loňského listopadu, kdy dosáhl 12bodového limitu.

Mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová nevidí hříšníkovu budoucnost příliš dobře. "Je podezřelý ze spáchání trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění padělání a pozměňování veřejné listiny a poškozování cizích práv," uvedla.

V krajním případě hrozí muži až dva roky vězení.


 

Právě se děje

před 5 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy