VV vytáhly na "dinosaury byznysu", ženou Pentu před EK

Domácí Domácí
17. 6. 2010 6:59
Komise by podle stížnosti měla prověřit, jak stát nakupoval pozemky pro letiště
VV se postavily na stranu obyvatel, kteří odmítají projekt přistávací dráhy ve Vodochodech, za nímž stojí finančníci z Penty
VV se postavily na stranu obyvatel, kteří odmítají projekt přistávací dráhy ve Vodochodech, za nímž stojí finančníci z Penty | Foto: Penta Investments

Praha - Věci veřejné (VV) se otevřeně pustily do souboje s první z mocenských skupin, na jejichž působení v české ekonomice obecně útočila předvolební kampaň strany.

K Evropské komisi podaly VV žádost, aby prověřila, za jakých podmínek se uskutečnil prodej pozemků z rukou finanční skupiny Penta státní firmě Letiště Praha.

Jak připomíná Mf Dnes, stát na získaných pozemcích chce vybudovat druhou přistávací dráhu v Ruzyni. Mecenáš Věcí veřejných Vít Bárta listu řekl, že Evropská komise v případě uznání stížnosti může rozhodnout, aby Penta vrátila státu "rozdíl mezi reálnou a kupní cenou", který odhaduje na dvě miliardy korun.

Penta takovou variantu odmítá. "Jsme si stoprocentně jisti, že náš prodej pozemků byl v pořádku," reagoval mluvčí firmy Martin Danko.

Věci veřejné ve své politické agitaci útočí nejen na finační skupiny typu Penta, ale také například na severočeskou uhelnou firmu Czech Coal nebo zbrojařské impérium Richarda Hávy, přítele šedé eminence TOP 09 Miroslava Kalouska.

 

Právě se děje

Další zprávy