Vstup do ČSSD za drogy už převzala kriminálka

Martina Machová Martina Machová
16. 9. 2010 18:19
Na skandál s účelým nabíráním členů za marihuanu upozornilo Aktuálně.cz
Foto: Martina Machová

Litoměřice - Skandál s účelovým nabíráním členů v severočeské ČSSD za marihuanu již řeší kriminalisté.

Převzali ho z obvodního oddělení v Litoměřicích, kam případ oznámili členové ČSSD, kteří chtěli upozornit na praktiky, jež ve straně panují.

Bylo to hned poté, co Aktuálně.cz případ otevřelo. Před tím leželo oznámení dva týdny na stole obvodních policistů. 

"Hned druhého dne byl případ postoupen na službu kriminální policie v Litoměřicích a ta se tímto případem intenzivně zabývá. Bližší informace kvůli taktickým důvodům nebudeme zveřejňovat do konce vyšetřování," řekla Aktuálně.cz mluvčí litoměřické policie Alena Romová. 

Kauzu rozpoutali na Litoměřicku tamní členové ČSSD, kteří předstírali, že mají o vstup do strany zájem a sjednali si schůzku s "náborářem".

Průběh schůzky přitom zachytili na zvukový záznam MP 3 přehrávače a tajně zdálky svoji akci nafotili. Tyto materiály pak předali policistům.

Redakce Aktuálně.cz má k dispozici jak nahrávku, tak i snímky dotyčného náboráře, které byly předány policii. Držíme v ruce i záznam výpovědi, kterou jeden z mužů na policii učinil.

Podle záznamu pak „náborář" nejednal na vlastní pěst. Během hovoru padají další dvě jména v regionu dobře známá.

Bývalý člen ČSSD Tomáš Horáček figuruje jako jakási spojka, předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Jan Szántó je tu popisován jako ten, kdo hromadné nábory financuje.

Zatímco známý sociálnědemokratický aktivista Horáček na otázky Aktuálně.cz nereagoval, Szántó jakákoli obvinění odmítl s tím, že se jedná jen o mocenský boj uvnitř ČSSD. Litoměřická ČSSD navíc podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy