Obrazem: Vrtulákem proti dětskému vzteku. Nové hračky pomáhají zvládat emoce

Obrazem: Vrtulákem proti dětskému vzteku. Nové hračky pomáhají zvládat emoce
Hana Krejsová je psycholožka, která denně vidí ve své ordinaci rodiče a jejich děti vyčerpané z každodenních vzájemných bojů. Výjimkou není čtyřleté dítě s depresí.
Pomůcek a hraček rozvíjejících inteligenci je spousta. Nástroje na rozvíjení emoční inteligence na trhu skoro nenajdete. Když objevila Vrtuláka, plyšovou hračku s příběhem z kolekce americké firmy, zajásala: "Byla to láska na první pohled," říká.
S koučkou Karolínou Puttovou, původní profesí ekonomkou, založila Terahry (nikoli bilionové, ale terapeutické). Internetový obchod, kde si rodiče mohou vybrat pomůcky rozvíjející emoční inteligenci nejen svých dětí, ale i vlastní.
Zatím skromnou nabídku pomůcek představili na tiskové konferenci.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 11. 2015 17:00
Dětské psycholožce Haně Krejsové se plní ordinace úzkostlivými rodiči, které mají strach o své děti. Banální situace jako ranní odchod do školy se mění v nelítostný boj, kdy obě strany nezvládají své emoce. Přetížená psycholožka hledala nástroje, které by jí pomohly naučit rodiče, jak se sami aktivně podílet na řešení problému dítěte. Nalezla plyšáky s příběhem. Spojila se s koučkou Karolínou Puttovou a začala americké hračky prodávat. Svůj internetový obchod Terahry pomalu rozjíždějí, skromnou nabídku doplňují kousky tuzemských výrobců a nabízejí už i vlastní produkty.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy