Obrazem: Vrtulákem proti dětskému vzteku. Nové hračky pomáhají zvládat emoce

Obrazem: Vrtulákem proti dětskému vzteku. Nové hračky pomáhají zvládat emoce
Hana Krejsová je psycholožka, která denně vidí ve své ordinaci rodiče a jejich děti vyčerpané z každodenních vzájemných bojů. Výjimkou není čtyřleté dítě s depresí.
Pomůcek a hraček rozvíjejících inteligenci je spousta. Nástroje na rozvíjení emoční inteligence na trhu skoro nenajdete. Když objevila Vrtuláka, plyšovou hračku s příběhem z kolekce americké firmy, zajásala: "Byla to láska na první pohled," říká.
S koučkou Karolínou Puttovou, původní profesí ekonomkou, založila Terahry (nikoli bilionové, ale terapeutické). Internetový obchod, kde si rodiče mohou vybrat pomůcky rozvíjející emoční inteligenci nejen svých dětí, ale i vlastní.
Zatím skromnou nabídku pomůcek představili na tiskové konferenci.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 11. 2015 17:00
Dětské psycholožce Haně Krejsové se plní ordinace úzkostlivými rodiči, které mají strach o své děti. Banální situace jako ranní odchod do školy se mění v nelítostný boj, kdy obě strany nezvládají své emoce. Přetížená psycholožka hledala nástroje, které by jí pomohly naučit rodiče, jak se sami aktivně podílet na řešení problému dítěte. Nalezla plyšáky s příběhem. Spojila se s koučkou Karolínou Puttovou a začala americké hračky prodávat. Svůj internetový obchod Terahry pomalu rozjíždějí, skromnou nabídku doplňují kousky tuzemských výrobců a nabízejí už i vlastní produkty.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy