Vraždící matka byla nepříčetná. Stíhání končí

Petra Sasínová
24. 10. 2009 14:06
Vysvětlení brutální vraždy dětí z Blatnice - duševní nemoc.
Mladá žena zabila letos v květnu své dvě malé děti a psa. Pak se pokusila o sebevraždu.
Mladá žena zabila letos v květnu své dvě malé děti a psa. Pak se pokusila o sebevraždu. | Foto: Petr Protivánek

Blatnice pod svatým Antonínkem - Nepochopitelný zločin má vysvětlení. Mladá žena z Blatnice na Hodonínsku, která letos v květnu ubodala k smrti svou dvouletou dceru a šestiletého syna, jednala v nepříčetném stavu.

Krajské státní zastupitelství v Brně zastavilo na základě závěrů psychiatrů její trestní stíhání za dvojnásobnou vraždu.

Pokud vraždila v nepříčetnosti,  před zákonem není za své činy zodpovědná. ČTK to potvrdil mluvčí krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma.

"V době činu byly rozpoznávací a ovládací schopnosti  obviněné ženy zcela potlačené. Její trestní stíhání končí," potvrdil Hynek Olma.

Podrobnosti o charakteru duševní nemoci matky policie ani státní zastupitelství zatím nezveřejnilo.

K vraždě dětí došlo ve středu 13. května odpoledne. Devětadvacetiletá žena nejprve zabila obě děti, pak psa a poté se pokusila o sebevraždu. Záchranáři ji našli těžce pobodanou, ale lékaři ji zachránili.

Žena byla vdaná, její manžel by v době tragédie v práci. Od začátku bylo zřejmé, že měla psychické problémy. Zůstává v péči psychiatrů. Krajské státní zastupitelství podá soudu návrh na ochranné ústavní léčení.

 

Právě se děje

Další zprávy