Vraždící matka byla nepříčetná. Stíhání končí

Petra Sasínová
24. 10. 2009 14:06
Vysvětlení brutální vraždy dětí z Blatnice - duševní nemoc.
Mladá žena zabila letos v květnu své dvě malé děti a psa. Pak se pokusila o sebevraždu.
Mladá žena zabila letos v květnu své dvě malé děti a psa. Pak se pokusila o sebevraždu. | Foto: Petr Protivánek

Blatnice pod svatým Antonínkem - Nepochopitelný zločin má vysvětlení. Mladá žena z Blatnice na Hodonínsku, která letos v květnu ubodala k smrti svou dvouletou dceru a šestiletého syna, jednala v nepříčetném stavu.

Krajské státní zastupitelství v Brně zastavilo na základě závěrů psychiatrů její trestní stíhání za dvojnásobnou vraždu.

Pokud vraždila v nepříčetnosti,  před zákonem není za své činy zodpovědná. ČTK to potvrdil mluvčí krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma.

"V době činu byly rozpoznávací a ovládací schopnosti  obviněné ženy zcela potlačené. Její trestní stíhání končí," potvrdil Hynek Olma.

Podrobnosti o charakteru duševní nemoci matky policie ani státní zastupitelství zatím nezveřejnilo.

K vraždě dětí došlo ve středu 13. května odpoledne. Devětadvacetiletá žena nejprve zabila obě děti, pak psa a poté se pokusila o sebevraždu. Záchranáři ji našli těžce pobodanou, ale lékaři ji zachránili.

Žena byla vdaná, její manžel by v době tragédie v práci. Od začátku bylo zřejmé, že měla psychické problémy. Zůstává v péči psychiatrů. Krajské státní zastupitelství podá soudu návrh na ochranné ústavní léčení.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy