Vraha podnikatele Mrázka policie ani napodruhé nenašla

Domácí ČTK Domácí, ČTK
1. 7. 2010 11:40
Případ vraždy kmotra českého podsvětí policisté znovu odložili

Praha - Kdo byl vrahem podnikatele Františka Mrázka zřejmě zůstane i nadále utajeno.

Policisté případ vraždy v těchto dnech opět odložili. Potvrdila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Kontroverzního podnikatele, který měl výborné kontakty na špičky české politiky, zastřelil dosud neznámý pachatel v lednu 2006.

Policii se nepodařilo vraha najít a případ odložila. Pokračovat ve vyšetřování Mrázkovy vraždy nařídila loni nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká s tím, že kauza byla odložena předčasně a neodůvodněně.

Policie nic nenašla

I tentokrát ale případ míří do vytracena. "Bylo odloženo z důvodu, že nebyly zjištěny skutečnosti, které by opravňovaly zahájení trestního stíhání konkrétní osoby," uvedla dnes Zenklová.

Podle televize Nova detektivové provedli s nové výslechy a soustředili se především na bývalé policisty.

Podle bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho byl Mrázek zavražděn kvůli zákulisním tahanicím o ústeckou potravinářskou firmu Setuza. Patřil k podnikatelům ovládajícím firmy kolem této společnosti. Svým majetkem se mohl údajně počítat mezi nejbohatší muže českého průmyslu.

Policie jej podezírala z řady trestných činů, včetně objednání vraždy; nikdy ale nebyl z ničeho usvědčen. V souvislosti s Mrázkovou vraždou se v médiích objevily spekulace, že sbíral kompromitující materiály na některé české politiky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Generál Řehka na Vítkově symbolicky převzal velení armády

Nastupující náčelník generálního štábu Karel Řehka ve čtvrtek na pražském Vítkově symbolicky převzal funkci od svého předchůdce Aleše Opaty. Při oslavách Dne ozbrojených sil mu dosavadní šéf armády předal bojový prapor generálního štábu. Oficiálně se funkce Řehka ujme od pátku. Funkci ve čtvrtek podobným způsobem převzal i nový náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn.

Sedmačtyřicetiletý Řehka, kterého prezident Miloš Zeman minulý týden jmenoval do hodnosti generálmajora, přichází do čela armády z pozice ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Vrací se do ní po dvou letech, kvůli vedení NÚKIB odešel do civilu. Dříve působil u speciálních sil v Prostějově, kterým i velel. Vyslán byl na několik zahraničních misí na Balkáně a v Afghánistánu a působil i ve velitelských strukturách v NATO. Absolvoval několik zahraničních kurzů včetně prestižního Rangers v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy