Vraha podnikatele Mrázka policie ani napodruhé nenašla

Domácí ČTK Domácí, ČTK
1. 7. 2010 11:40
Případ vraždy kmotra českého podsvětí policisté znovu odložili

Praha - Kdo byl vrahem podnikatele Františka Mrázka zřejmě zůstane i nadále utajeno.

Policisté případ vraždy v těchto dnech opět odložili. Potvrdila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Kontroverzního podnikatele, který měl výborné kontakty na špičky české politiky, zastřelil dosud neznámý pachatel v lednu 2006.

Policii se nepodařilo vraha najít a případ odložila. Pokračovat ve vyšetřování Mrázkovy vraždy nařídila loni nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká s tím, že kauza byla odložena předčasně a neodůvodněně.

Policie nic nenašla

I tentokrát ale případ míří do vytracena. "Bylo odloženo z důvodu, že nebyly zjištěny skutečnosti, které by opravňovaly zahájení trestního stíhání konkrétní osoby," uvedla dnes Zenklová.

Podle televize Nova detektivové provedli s nové výslechy a soustředili se především na bývalé policisty.

Podle bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho byl Mrázek zavražděn kvůli zákulisním tahanicím o ústeckou potravinářskou firmu Setuza. Patřil k podnikatelům ovládajícím firmy kolem této společnosti. Svým majetkem se mohl údajně počítat mezi nejbohatší muže českého průmyslu.

Policie jej podezírala z řady trestných činů, včetně objednání vraždy; nikdy ale nebyl z ničeho usvědčen. V souvislosti s Mrázkovou vraždou se v médiích objevily spekulace, že sbíral kompromitující materiály na některé české politiky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy