Poslanec Volný parkoval auto na přechodu. Spěchal jsem, říká

Mikuláš Klang Mikuláš Klang
Aktualizováno 17. 10. 2014 14:29
Kolemjdoucí vyfotil auto poslance Jana Volného, který zaparkoval na chodníku a zablokoval tak přechod.
Na chodníku zaparkované auto poslance Volného.
Na chodníku zaparkované auto poslance Volného. | Foto: Michal Valášek

Praha - Na chodníku a za přechodem zaparkoval ve čtvrtek večer své auto poslanec za hnutí ANO Jan Volný. Na křižovatce ulic Veverkova a Veletržní v pražských Holešovicích údajně zastavil proto, že byl v časovém skluzu, protože spěchal do televizního pořadu.

Foto: Michal Valášek

"Jel jsem pozdě do živé debaty v České televizi a byl jsem nervózní tím víc, že jsem asi dvacet minut nemohl najít místo na zaparkování. Nakonec jsem to nevydržel a bez přemýšlení nechal auto na chodníku vedle televizních štábů," vysvětlil Volný, proč zablokoval přechod.

Vozidlo poslance s cedulkou Sněmovny za předním oknem vyfotil Michal Valášek, který fotky následně umístil na svůj facebookový profil. "V 19:41 jsem volal městskou policii, která je zejména v této části s odtahováním aut velice aktivní," napsal Valášek na sociální síť s tím, že o několik desítek minut později auto stálo na stejném místě, ale už mělo za stěračem lístek. Přes ulici je přitom podle Valáška placené parkoviště.

Foto: Hnutí ANO

Pokutu potvrdil i poslanec. "Blbost, za kterou ale zaplatím. Policie si mě předvolala a já tam teď jedu, abych pokutu zaplatil. Příště pojedu do Holešovic radši metrem. Moc se omlouvám," sypal si popel na hlavu.

Přestože mu za parkování na chodníku hrozila až dvoutisícová pokuta, nakonec Volný odešel ze služebny po zaplacení pěti set korun.

 

Právě se děje

Další zprávy