Volný v tričku a bez roušky tepal do vakcíny. Jste sobecký idiot, sepsul ho Feri

Video ČTK Video, ČTK
21. 1. 2021 14:41
Vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného (dříve SPD) ve sněmovně, kde hovořil bez roušky, vyvolalo ostrou reakci poslance TOP 09 Dominika Feriho. Feri za to nazval Volného sobeckým idiotem. Volný tento týden oznámil, že se svým kolegou Marianem Bojkem odmítají nosit ve sněmovně roušky.
Poslanec Feri se obrátil na kolegu Volného: Jste idiot, když k nám mluvíte bez roušky. | Video: PSP ČR

Roušky jsou podle Volného a Bojky symbolem nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu. Ve sněmovních budovách je nošení roušek a obdobné ochrany dýchacích cest kvůli pandemii covidu povinné.

"To, co se tady událo, je věc naprosto neuvěřitelná," reagoval na Volného vystoupení poslanec Feri. "Pane kolego Volný, prostřednictvím předsedajícího: jste sobecký idiot, protože tady mluvíte bez roušky, bez roušky na mikrofon," řekl. "Můžeme spolu nesouhlasit, ale prosím, dodržujme hygienická opatření," dodal. Volný už od řečniště na Feriho slova nezareagoval.

"My z politických i občanských důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu - roušky," oznámil tento týden na svém facebookovém profilu Volný. Jeho rozhodnutí už označil za bezohledné předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) ho považuje za ignoranci a ohrožení ostatních kolegů.

 

Právě se děje

Další zprávy