Volnost pro Bětušku. I vy můžete pomoci přes internet

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
20. 3. 2012 21:30
Cílem projektu je využít obrovský potenciál internetu pro dobrou věc
Bětuška Matušková
Bětuška Matušková | Foto: Konto Bariéry

Alžběta Matušková přišla na svět jako dlouho očekávané miminko před sedmi lety. Bohužel s mnoha vrozenými vývojovými vadami a syndromem Curarino Trias - nedovyvinutou bederní páteří a nožičkami.

Přes veškerou péči lékařů, která jí byla hned od narození věnovaná, stejně jako lásku a péči rodičů, musí pravidelně navštěvovat asi deset odborných lékařů.

Bětuška je navíc stále plně závislá na pomoci rodičů, hlavně matky, která se jí doposud věnovala 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Po přípravném ročníku, kde se učila za pomoci asistenta rozvíjet kromě jemné motoriky, kterou je potřeba zvládnout ke vstupu do školy, ještě mnoha dalším nutným dovednostem, ji v září čeká vstup do první třídy speciální školy při Jedličkově ústavu.

Bětuška Matušková
Bětuška Matušková | Foto: Konto Bariéry

Na přepravu Bětušky dosud rodiče používali běžné dětské kočárky. Nyní je potřeba systém přepravy více zjednodušit a hlavně Bětce umožnit volnost samostatného pohybu a rozhodování kam jet.

K tomu má posloužit lehký mechanický vozík, který jí umožní pohybovat se vlastními silami a dostat se na místa, kam potřebuje a více pobývat mezi dětmi ve škole.

Jeho cena se pohybuje kolem 70 000 korun. Je to málo, nebo moc?

My se můžeme rozběhnout a radovat se z prostoru kolem nás, ale jsou tací, kteří jsou o tento pocit a radost ochuzeni. Nikdy ani jako děti nebudou "lítat" venku nebo v tělocvičně, ani jako dospělí nezažijí to nutkání při pohledu na obzor běžet a běžet...

Bětuška Matušková
Bětuška Matušková | Foto: Konto Bariéry

Pomozte jim alespoň částečně zprostředkovat možnost volného pohybu, byť sedíce na vozíku.

Pokud se podaří nashromáždit více peněz, budeme moci díky vám přispět nejen Bětušce, ale i dalším dětem na stejnou pomůcku. Moc děkujeme.

Libovolný příspěvek můžete zaslat prostřednictvím této stránky, kde najdete i další podrobnosti.

Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry

Účet Konta Bariéry: 17 111 444/5500
Variabilní symbol pro pomoc Bětušce: 201 203

Bětuška Matušková
Bětuška Matušková | Foto: Konto Bariéry
Další podrobnosti:
Přispějte Bětce na lehký mechanický vozík přes Konto Bariéry

 

Právě se děje

před 21 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy