Voliče čeká souboj žen z plakátů. Talmanová vs. Zubová

Kateřina Eliášová
27. 4. 2010 17:49
Předsedkyně Demokratické strany zelených chce kandidovat na Kutnohorsku
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Předsedkyně Demokratické strany zelených a poslankyně Olga Zubová bude kandidovat v letošních podzimních senátních volbách.

Aktuálně.cz to potvrdila sama Zubová.

"Nemáme na to zatím žádné usnesení, ale já sama za sebe jsem rozhodnutá, že to zkusit chci," řekla.

Zubová se v senátnch volbách rozhodla kandidovat na Kutnohorsku. Rýsuje se tady tak zajímavý souboj. Za ODS tam totiž hodlá kandidovat partnerka bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka Lucie Talmanová.

S plakáty po celé ČR končím

Původně poslankyně za Stranu zelených Olga Zubová se loni objevila na pátém místě pražské kandidátky sociální demokracie. ČSSD ji ale nakonec hodila přes palubu, za Zubovou si našla náhradu - ministra vnitra Martina Pecinu, kterého postavila rovnou do čela kandidátky.

Zubová kandidovala také v evropských volách, bilboardy s jejím obličejem zaplavily celou republiku. Podobné to bylo u kampaně do předčasných voleb. Masivní kampaň tehdy sponzoroval majitel mediální agentury a někdejší místopředseda Demokratické strany zelených (DSZ) Jaromír Soukup, který loni těsně po zrušení předčasných voleb spolupráci se stranou ukončil.

Foto: Ludvík Hradilek
Rozhovor s Jaromírem Soukupem
Sponzor Zubové: Nebudu financovat marketingovou bublinu

"S panem Soukupem už spolupráce nepokračuje, nejsme spolu v kontaktu. Nebude se podílet ani na kampani. Nemíním dělat podobnou kampaň jako tu poslední, bude spíše kontaktní," vysvětlila Zubová.

Proti Talmanové se nevymezím

Proti Olze Zubové se na Kutnohorsku postaví za ODS Lucie Talmanová a za ČSSD místostarosta Čáslavi Jaromír Strnad.

Zubová odmítla, že by vůči kterémukoliv kandidátovi vedla konfrontační kampaň.

"Nepovedu proti nikomu negativní kampaň, není to můj styl. Spoléhám na to, že si to budu muset odpracovat, žádné průzkumy, jaké mám šance, si nedělám," uvedla.

S jakými tématy chce voliče na Kutnohorsku oslovit, Zubová nechtěla prozradit. "Znám témata, která lidi na Kutnohorsku lidi pálí a která by je mohla oslovit, ale teď nebudu nic prozrazovat, je příliš brzy. Mám lidem co nabídnout a leccos jim i dlužím. Ve sněmovně na ty regionální věci není tolik času, ale v senátu na to podle mého názoru je více prostoru," domnívá se Zubová.

Demokratická strana zelených uvažuje i o nasazení dalších kandidátů, jejich jména zatím Zubová neupřesnila.

"Zatím nemáme představu, kolik jich bude a ve kterých obvodech budeme chtít kandidovat. Tipujeme kandidáty, oslovujeme je," dodala předsedkyně DSZ Plga Zubová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy