Voliče čeká souboj žen z plakátů. Talmanová vs. Zubová

Kateřina Eliášová
27. 4. 2010 17:49
Předsedkyně Demokratické strany zelených chce kandidovat na Kutnohorsku
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Předsedkyně Demokratické strany zelených a poslankyně Olga Zubová bude kandidovat v letošních podzimních senátních volbách.

Aktuálně.cz to potvrdila sama Zubová.

"Nemáme na to zatím žádné usnesení, ale já sama za sebe jsem rozhodnutá, že to zkusit chci," řekla.

Zubová se v senátnch volbách rozhodla kandidovat na Kutnohorsku. Rýsuje se tady tak zajímavý souboj. Za ODS tam totiž hodlá kandidovat partnerka bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka Lucie Talmanová.

S plakáty po celé ČR končím

Původně poslankyně za Stranu zelených Olga Zubová se loni objevila na pátém místě pražské kandidátky sociální demokracie. ČSSD ji ale nakonec hodila přes palubu, za Zubovou si našla náhradu - ministra vnitra Martina Pecinu, kterého postavila rovnou do čela kandidátky.

Zubová kandidovala také v evropských volách, bilboardy s jejím obličejem zaplavily celou republiku. Podobné to bylo u kampaně do předčasných voleb. Masivní kampaň tehdy sponzoroval majitel mediální agentury a někdejší místopředseda Demokratické strany zelených (DSZ) Jaromír Soukup, který loni těsně po zrušení předčasných voleb spolupráci se stranou ukončil.

Foto: Ludvík Hradilek
Rozhovor s Jaromírem Soukupem
Sponzor Zubové: Nebudu financovat marketingovou bublinu

"S panem Soukupem už spolupráce nepokračuje, nejsme spolu v kontaktu. Nebude se podílet ani na kampani. Nemíním dělat podobnou kampaň jako tu poslední, bude spíše kontaktní," vysvětlila Zubová.

Proti Talmanové se nevymezím

Proti Olze Zubové se na Kutnohorsku postaví za ODS Lucie Talmanová a za ČSSD místostarosta Čáslavi Jaromír Strnad.

Zubová odmítla, že by vůči kterémukoliv kandidátovi vedla konfrontační kampaň.

"Nepovedu proti nikomu negativní kampaň, není to můj styl. Spoléhám na to, že si to budu muset odpracovat, žádné průzkumy, jaké mám šance, si nedělám," uvedla.

S jakými tématy chce voliče na Kutnohorsku oslovit, Zubová nechtěla prozradit. "Znám témata, která lidi na Kutnohorsku lidi pálí a která by je mohla oslovit, ale teď nebudu nic prozrazovat, je příliš brzy. Mám lidem co nabídnout a leccos jim i dlužím. Ve sněmovně na ty regionální věci není tolik času, ale v senátu na to podle mého názoru je více prostoru," domnívá se Zubová.

Demokratická strana zelených uvažuje i o nasazení dalších kandidátů, jejich jména zatím Zubová neupřesnila.

"Zatím nemáme představu, kolik jich bude a ve kterých obvodech budeme chtít kandidovat. Tipujeme kandidáty, oslovujeme je," dodala předsedkyně DSZ Plga Zubová.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy