reklama
 
 

Voliče čeká souboj žen z plakátů. Talmanová vs. Zubová

27. 4. 2010 17:49
Předsedkyně Demokratické strany zelených chce kandidovat na Kutnohorsku

Praha - Předsedkyně Demokratické strany zelených a poslankyně Olga Zubová bude kandidovat v letošních podzimních senátních volbách.

Aktuálně.cz to potvrdila sama Zubová.

"Nemáme na to zatím žádné usnesení, ale já sama za sebe jsem rozhodnutá, že to zkusit chci," řekla.

Zubová se v senátnch volbách rozhodla kandidovat na Kutnohorsku. Rýsuje se tady tak zajímavý souboj. Za ODS tam totiž hodlá kandidovat partnerka bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka Lucie Talmanová.

S plakáty po celé ČR končím

Původně poslankyně za Stranu zelených Olga Zubová se loni objevila na pátém místě pražské kandidátky sociální demokracie. ČSSD ji ale nakonec hodila přes palubu, za Zubovou si našla náhradu - ministra vnitra Martina Pecinu, kterého postavila rovnou do čela kandidátky.

Zubová kandidovala také v evropských volách, bilboardy s jejím obličejem zaplavily celou republiku. Podobné to bylo u kampaně do předčasných voleb. Masivní kampaň tehdy sponzoroval majitel mediální agentury a někdejší místopředseda Demokratické strany zelených (DSZ) Jaromír Soukup, který loni těsně po zrušení předčasných voleb spolupráci se stranou ukončil.

Rozhovor s Jaromírem Soukupem
Sponzor Zubové: Nebudu financovat marketingovou bublinu

"S panem Soukupem už spolupráce nepokračuje, nejsme spolu v kontaktu. Nebude se podílet ani na kampani. Nemíním dělat podobnou kampaň jako tu poslední, bude spíše kontaktní," vysvětlila Zubová.

Proti Talmanové se nevymezím

Proti Olze Zubové se na Kutnohorsku postaví za ODS Lucie Talmanová a za ČSSD místostarosta Čáslavi Jaromír Strnad.

Zubová odmítla, že by vůči kterémukoliv kandidátovi vedla konfrontační kampaň.

"Nepovedu proti nikomu negativní kampaň, není to můj styl. Spoléhám na to, že si to budu muset odpracovat, žádné průzkumy, jaké mám šance, si nedělám," uvedla.

S jakými tématy chce voliče na Kutnohorsku oslovit, Zubová nechtěla prozradit. "Znám témata, která lidi na Kutnohorsku lidi pálí a která by je mohla oslovit, ale teď nebudu nic prozrazovat, je příliš brzy. Mám lidem co nabídnout a leccos jim i dlužím. Ve sněmovně na ty regionální věci není tolik času, ale v senátu na to podle mého názoru je více prostoru," domnívá se Zubová.

Demokratická strana zelených uvažuje i o nasazení dalších kandidátů, jejich jména zatím Zubová neupřesnila.

"Zatím nemáme představu, kolik jich bude a ve kterých obvodech budeme chtít kandidovat. Tipujeme kandidáty, oslovujeme je," dodala předsedkyně DSZ Plga Zubová.

autor: Kateřina Eliášová | 27. 4. 2010 17:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama