Volebním stratégem ČSSD bude Robert Žanony, který pomáhal s kampaní i Ficovi

Jan Menšík Domácí Jan Menšík, Domácí
Aktualizováno 29. 6. 2017 11:24
Sociálním demokratům povede kampaň před podzimními sněmovními volbami Robert Žanony, který byl dříve v týmu slovenského premiéra Roberta Fica. ČSSD o tom informovala v tiskové zprávě. "Jsem si jistý, že s Robertem Žanonym rychle změníme dynamiku naší kampaně před letošními klíčovými volbami," přivítal příchod strategického poradce volební lídr a kandidát ČSSD na premiéra Lubomír Zaorálek. Žanony podle strany vedl od roku 1998 již 15 předvolebních kampaní a v současné době se zaměřuje hlavně na strategickou komunikaci odborů.
Foto: Jakub Plíhal

Praha - Novým volebním stratégem sociálních demokratů se ve čtvrtek stal Robert Žanony, jenž ve funkci nahradil Jana Birkeho. Ten z postu odstoupil v reakci na odchod premiéra Bohuslava Sobotky z pozice volebního lídra. Od Žanonyho si sociální demokraté slibují výrazné změny v kampani a následné zvyšování volebních preferencí. Ve čtvrtek personální změnu oznámil tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang.

Robert Žanony se v oblasti politického marketingu pohybuje již od roku 1998 a podle strany za tu dobu vedl 15 politických kampaní do nejrůznějších voleb. V současné době se zabývá hlavně strategickou komunikací odborů. Poměrně úzce je Žanony svázán také se slovenským premiérem Robertem Ficem a jeho stranou Směr, jimž pomohl k vítězství v minulých parlamentních volbách.

"Jsem si jistý, že s Robertem Žanonym rychle změníme dynamiku naší kampaně před letošními klíčovými volbami," přivítal příchod strategického poradce volební lídr a kandidát ČSSD na premiéra Lubomír Zaorálek.

"S Robertem Žanonym jsem se seznámil na jednom z mítinků, které pořádáme společně se slovenskými a německými sociálními demokraty pro mladé sociální demokraty. Rozhodující pro mě bylo to, že se známe osobně, mám na něj velmi dobré recenze ze zahraničí a má za sebou výsledky. Zároveň jsme si velmi blízcí ideově a sdílíme stejné názory," popsal rozhodnutí pro Aktuálně.cz Zaorálek..

Žanony ve funkci volebního manažera strany nahradí místopředsedu Jana Birkeho, jenž se své pozice ve volebním týmu ČSSD vzal po odchodu premiéra Bohuslava Sobotky z postu předsedy a volebního lídra ČSSD. ČSSD si od Žanonyho slibuje dynamickou změnu, která by měla odvrátit klesající volební preference strany. Právě v reakci na snižující se podporu sociální demokracie před volbami odstoupil premiér Bohuslav Sobotka z postu volebního lídra a přenechal post místopředsedovi a ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi.

Sociální demokracie se zaměstnáním Žanonyho do funkce volebního stratéga zařadila po bok ODS, které předvolební kampaň připravuje také zahraniční poradce, či hnutí ANO Andreje Babiše, jemuž v kampani radí americký poradce Alexandr Braun. V případě občanských demokratů je to slovenská agentura Komplot, která pomohla vyhrát Andreji Kiskovi prezidentské volby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy