Volebním stratégem ČSSD bude Robert Žanony, který pomáhal s kampaní i Ficovi

Jan Menšík Domácí Jan Menšík, Domácí
Aktualizováno 29. 6. 2017 11:24
Sociálním demokratům povede kampaň před podzimními sněmovními volbami Robert Žanony, který byl dříve v týmu slovenského premiéra Roberta Fica. ČSSD o tom informovala v tiskové zprávě. "Jsem si jistý, že s Robertem Žanonym rychle změníme dynamiku naší kampaně před letošními klíčovými volbami," přivítal příchod strategického poradce volební lídr a kandidát ČSSD na premiéra Lubomír Zaorálek. Žanony podle strany vedl od roku 1998 již 15 předvolebních kampaní a v současné době se zaměřuje hlavně na strategickou komunikaci odborů.
Foto: Jakub Plíhal

Praha - Novým volebním stratégem sociálních demokratů se ve čtvrtek stal Robert Žanony, jenž ve funkci nahradil Jana Birkeho. Ten z postu odstoupil v reakci na odchod premiéra Bohuslava Sobotky z pozice volebního lídra. Od Žanonyho si sociální demokraté slibují výrazné změny v kampani a následné zvyšování volebních preferencí. Ve čtvrtek personální změnu oznámil tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang.

Robert Žanony se v oblasti politického marketingu pohybuje již od roku 1998 a podle strany za tu dobu vedl 15 politických kampaní do nejrůznějších voleb. V současné době se zabývá hlavně strategickou komunikací odborů. Poměrně úzce je Žanony svázán také se slovenským premiérem Robertem Ficem a jeho stranou Směr, jimž pomohl k vítězství v minulých parlamentních volbách.

"Jsem si jistý, že s Robertem Žanonym rychle změníme dynamiku naší kampaně před letošními klíčovými volbami," přivítal příchod strategického poradce volební lídr a kandidát ČSSD na premiéra Lubomír Zaorálek.

"S Robertem Žanonym jsem se seznámil na jednom z mítinků, které pořádáme společně se slovenskými a německými sociálními demokraty pro mladé sociální demokraty. Rozhodující pro mě bylo to, že se známe osobně, mám na něj velmi dobré recenze ze zahraničí a má za sebou výsledky. Zároveň jsme si velmi blízcí ideově a sdílíme stejné názory," popsal rozhodnutí pro Aktuálně.cz Zaorálek..

Žanony ve funkci volebního manažera strany nahradí místopředsedu Jana Birkeho, jenž se své pozice ve volebním týmu ČSSD vzal po odchodu premiéra Bohuslava Sobotky z postu předsedy a volebního lídra ČSSD. ČSSD si od Žanonyho slibuje dynamickou změnu, která by měla odvrátit klesající volební preference strany. Právě v reakci na snižující se podporu sociální demokracie před volbami odstoupil premiér Bohuslav Sobotka z postu volebního lídra a přenechal post místopředsedovi a ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi.

Sociální demokracie se zaměstnáním Žanonyho do funkce volebního stratéga zařadila po bok ODS, které předvolební kampaň připravuje také zahraniční poradce, či hnutí ANO Andreje Babiše, jemuž v kampani radí americký poradce Alexandr Braun. V případě občanských demokratů je to slovenská agentura Komplot, která pomohla vyhrát Andreji Kiskovi prezidentské volby.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy