Volební video: Král Artuš, Monte Christo, Jurský park

Jakub Kohák
24. 5. 2010 18:20
Chlapi se střídaj v nějakym sklepení a promlouvaj o tom, jak by se z toho dalo zdrhnout.

A jsme tady s další dávkou politických videopořadů!

Politicky znovuoživší pan Zeman jasně okopíroval film Rytíři kulatého stolu a spolu se svými spolubojovníky v toporných, do sebe se prolínajících záběrech říká, jak by ty loupeživý křížový výpravy měly vypadat.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Casting na rytíře se celkem povedl, až na paní, která vůbec nevypadá jako rytíř - tady casting trochu selhal. Ovšem zase se na ní pěkně kouká! A aby Miloš oslovil i ty úplně nejmenší, ještě to za ním jistí Nemo z akvárka.

Hrabě Monte Christo - tím směrem se vydala strana Evropský střed. Chlapi se tam střídaj v nějakym sklepení - asi cely na doživotí - a do kamery promlouvaj o tom, jak by se z toho dalo zdrhnout. Na závěr si místečko dozdobili - nasadili červený vánoční koule a hned ten film dostal jinčí šmrnc.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Do boje se vydal i hit let minulých - Jurský Park. Radek John (čti džon) vede Věci Veřejné, sedí si pěkně za katedrou a věcně přeříkává svůj program o vybití dinosaurů - jako tehdá na Nově...v tom pořadu o zločincích. Ten mě bavil a taky mě moc bavilo takovýto nařízení, že v estrádě budou vystupovat VŠICHNI, takže třeba Klíma zpíval, až se mu brejle mlžily. Už nevím jestli pěl i Džon, ale asi jo - z toho se prej nedalo vyvlíknout. Mám rád trapný záležitosti, ale ty estrády...tam si ty reportéři asi měli dupnout si myslim.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Týhle straně VV se snad dávaj i docela velký šance...no, myslím, že o jejích kvalitách se zanedlouho přesvědčíme ´na vlastní oči.´

Kdo by čekal, že Zelení budou akcentovat ve svém příspěvku zelenou barvu, šeredně se zmílil. Celý spot je černobílý z důvodu „...aby co nejsilněji vynikla naléhavost jednotlivých sdělení." Takže naléhavost = černobílá. Také prý černobílá odráží náladu ve společnosti a znechucení z politiky. No - nevím. Já mám černobílé ztvárnění hodně rád - jen se to musí umět pěkně ztvárnit...kontrast, jas, obsah...

Nejlepší na spotu je tričko Iron Maiden, které si oblékla cca 18ti letá holka a s naprosto vážnou tváří cosi pronáší. Vůbec úsměv a nadhled schází většině zúčastněných. V tomto ohledu mě potěšil Cyrda Svoboda. Jeho spot je barevný, pozitivní a vůbec je to slušně odvedená práce. Nekydá hnůj na ostatní - a to já vždy cením.

Ohlasy od kumštýřů:

Petr Zelenka: Po mym diváckym hitu „přemluv bábu" jsme natočili a právě dokončujeme dvojku „ukecej strejčka" a zítra rozjíždíme třetí řadu „nakopni dědka."

Kristián Kodet: „Mě to baví ty filmíky - dost mi to připomíná moje obrazy."

 

Právě se děje

před 17 minutami

Zemřel designér a keramik Václav Šerák

Ve věku 89 let zemřel designér a sochař Václav Šerák. Byl autorem řady keramických plastik a designérem výrobků několika keramických závodů. Se svým monumentálním a expresivním stylem se ale uplatnil i v architektuře nebo při tvorbě plastik z ledu a sněhu. O umělcově sobotním úmrtí dnes informovala kurátorka Dita Hálová, která v roce 2014 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze realizovala autorovu retrospektivní výstavu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
Další zprávy