Volební štáby obrazem: Babišova nová hvězda a zaskočená ČSSD

Volební štáby obrazem: Babišova nová hvězda a zaskočená ČSSD
Andrej Babiš může být spokojen, jeho hnutí ovládlo devět ze třinácti krajských měst.
Na konečné výsledky v Praze se ještě čeká, Adriana Krnáčová zatím těsně poráží současného primátora Tomáše Hudečka (TOP 09).
A o dalších krocích má jasno. Koalici s TOP 09 v Praze nesestavíme, říká na tiskové konferenci.
V ČSSD už tolik radosti není.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Ludvík Hradilek Vojtěch Marek, Ludvík Hradilek
12. 10. 2014 1:37
Prohlédněte si, jak to vypadalo ve volebních štábech během sčítání výsledků v komunálních a senátních volbách.

Praha - Úspěšná premiéra hnutí ANO, propad ODS a návrat KDU-ČSL do městských zastupitelstev, tak by se daly stručně shrnout výsledky v komunálních a také senátních volbách, které proběhly tento víkend v České republice.

Babišovo hnutí ANO úspěšně složilo další politickou zkoušku, když se mu podařilo zvítězit v devíti ze třinácti krajských měst. Z prvního kola senátních voleb navíc postoupilo devět kandidátů. Další vládní strana ČSSD už tak spokojená být nemůže. V komunálních volbách totiž výrazně oslabila, když přišla zhruba o tisíc zastupitelů. Volby do Senátu ale sociální demokracie zvládla, alespoň prozatím. Do druhého kola totiž jde devatenáct kandidátů. Poslední koaliční strana - KDU-ČSL - slaví na komunální úrovni úspěch. Dokázala totiž obhájit přibližně stejný počet zastupitelů jako před čtyřmi lety, tentokrát ale výrazně přibylo zástupců ve městech.

Smutek zahalil dvě opoziční pravicové strany. ODS zažila drtivou porážku a přišla o tři tisíce zastupitelů, opouští například radnici Zlína nebo Chomutova.

TOP 09 přišla zhruba o třetinu mandátů, neuhájila vítězství v Praze z roku 2010 a kvůli samostatné kandidatuře Starostů ve Zlíně přišla nejen o post tamního primátora, ale i o účast v zastupitelstvu vůbec.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy