Volební komisaři dostanou přidáno minimálně 500 korun, vnitro tak chce nalákat nové zájemce

ČTK ČTK
18. 5. 2018 12:51
Volební komisaři si při podzimních komunálních volbách polepší minimálně o 500 korun. Řadoví komisaři tak mají dostávat 1800 korun za jedny volby. Zvýší se jim i příplatek za druhé kolo voleb prezidenta a senátorů z 200 na 700 korun. Přilepší si i zapisovatelé, místopředsedové a předsedové volebních komisí, oznámilo ministerstvo vnitra s tím, že se na tom dohodlo s ministerstvy financí a práce a sociálních věcí. Zvýšení má přinést chystaná vyhláška ministerstva vnitra, která je zatím v připomínkovém řízení. Navýšení odměn požadovaly obce, kraje i jejich organizace. Zdůvodňovaly to tím, že se jim nedaří naplnit okrskové volební komise a získat do nich dostatek kvalitních zájemců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy