Volební deník: Odborář sjednotil politiky. Homofobií

Adam Junek
6. 3. 2010 18:00
Den po dni sledujeme, jak probíhá předvolební kampaň

"Volby jsou příliš vážná věc, než aby mohly být přenechány politikům."

Foto: Pavla Bergmannová

Co se stalo v kampani v sobotu 6. března 2010

Společně proti odboráři. Tedy homofobovi

Málokdy se čeští politici na něčem shodnou. Ale tuto sobotu je shoda až převzácná. Může za to odborový předák Jaromír Dušek. Ten Lidovým novinám poskytl rozhovor a servítky skutečně zůstaly stranou. "Odhalil" v něm spiknutí homosexuálů v dopravě. Linka je podle něj jasná: homošéf drah Petr žaluda to peče s homoministrem dopravy Slamečkou a homošéfem úřadu vlády Novákem.

A od leva do prava jej politikové odsoudili a označili za člověka, s nímž už tedy jednat nechtějí. A jeho kamarády z odborů vyzvali, ať se od něj distancují jinak ani oni nebudou partneři (pozor ne registrovaní!) pro jednání.

Nejostřeji se proti němu postavil jinak rezervovaný premiér Fischer. "Je to nejpodlejší útok na lidskou důstojnot," uvedl. Dopravním bossům Dušek za reakci zatím nestál.

Zeman je raketa, tramvaj ale ne dinosaurus

Dušek svými homovýroky překryl jinak jedinou předvolební událost první březnové soboty. A to ustavující sjezd Strany práv občanů - Zemanovci. Byl volební. Strana potřebuje šéfa. Překvapení se nekonalo. Je jím důchodce Miloš Zeman. Slovy sociálnědemokratického PR guru Petra Dimuna zvítězil těsnou většinou. Z 246 platných hlasů získal 245. Jeden byl proti (Zemanův).

Zeman ve svém projevu ke spolustraníkům pak sám sebe označil za vyřazenou tramvaj. V bonmotu vyprávěl příběh o lidech, kteří bydleli v pražských Záběhlicích ve vyřazené tramvaji. V roce 1951 ale tato vyřazená tramvaj opět vyjela na trať. "Připadám si tak trochu jako vyřazená tramvaj ze Záběhlic," uvedl na svůj účet Zeman. Vedle záběhlické tramvaje ale podle něj "vyjedou na trať i mladší, energičtější vozy".

Tím přirovnání neskončila. Podle něj má časem z názvu strany zmizet jeho jméno. Prozatím je to jako raketa, která má vynést družici. Až vyhoří, tak upadne.

Rozhodně ale popřel, že by jeho strana byla stranou mastodontů a dinosaurů, jak ji mnozí vnímají.

Přejeď si svého ČSSD voliče

V reakci na sjezd Zemanovců pak přišly jen dva e-maily. Jeden od již zmíněného Petra Dimuna v sarkastickém duchu blahopřející ke zvolení.

Druhý trochu zajímavější. Z rádoby oficiální adresy zemanovců - [email protected].

Milí novináři,

u příležitosti dnešního ustavujícího sjezdu Strany prav občanů - Zemanovců dochází ke změně adresy našich internetových stránek. Ty od dnešního dne naleznete také na adrese www.spo-zemanovci.cz. Obsah našich dosavadních oficiální internetových stránek (www.stranaprav.cz) pro Vás pochopitelně zůstane i nadále přístupný.

Technická podpora SPO-Zemanovci.cz

Po rozkliknutí se dostanete na hru, v níž znovuoživený autobus Zemák přejíždí voliče ČSSD a ODS. Za "socany" máte plus body. Za "odesáky" mínus. Pozor! Bonusy jsou za Paroubka, Tvrdíka a spol.

Foto: Aktuálně.cz

Chcete Volební deník pravidelně odebírat? Přidejte si odkaz do své RSS čtečky!

Chcete si připomenout kampaň před volbami, které nebyly? Podívejte se na Volební deníky z léta a podzimu 2009

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy