Volební deník: Langer hraje pro Nečase Paroubka

Michal Žák David Slížek, Michal Žák
21. 5. 2010 18:00
Den po dni sledujeme, jak probíhá předvolební kampaň

"Volby jsou příliš vážná věc, než aby mohly být přenechány politikům."

Budou lídři ČSSD a ODS opět v televizi ukazovat, kdo má lepší tiskárnu?
Budou lídři ČSSD a ODS opět v televizi ukazovat, kdo má lepší tiskárnu? | Foto: repro ČT

Co se stalo v kampani v pátek 21. května 2010

Z dnešního vydání: Opakuje Nečas "lodyha, lodyha"? *** Uklidí ČSSD Paroubka na Hrad? *** Je Radek John superstar? *** Kdo má nejlepší program? *** Koho chce kroužkovat Topolánek?

Nečas trénuje na nejlepšího diskutéra v zemi

Lídra ODS Petra Nečase čeká v nadcházejících dnech několik televizních debat s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem. A podle Hospodářských novin nenechává nic náhodě. Kvůli duelu s nejlepším diskutérem v Česku (jak se šéf Lidového domu sám tituluje) bude trénovat před televizními kamerami. Na Nečasova oponenta si prý zahraje volební manažer Ivan Langer.

Paroubek na Hrad?

Ještě jedna poznámka k Jiřímu Paroubkovi. Ten podle Mladé fronty Dnes přidělává svým spolustraníkům vrásky na čele. Údajně je trápí, že jsou sice favority voleb, ale právě Paroubek většinu lidí i politiků dráždí. A tak prý vzniká plán, kam ho "uklidit po volbách". Pokud se prý možní koaliční partneři zaseknou, objeví se návrh: my uklidíme Paroubka, když nám ho v roce 2013 pomůžete zvolit prezidentem.

TýTý už má doma, teď John sbírá body jinde

Co stačí k tomu, aby se v Česku stal člověk politikem se všemi možnými nej? Být populární televizní tváří a stanout v čele nějaké partaje. Po někdejším řediteli televize Nova Vladimíru Železném to potvrzuje i jeho někdejší podřízený Radek John. Ten odešel z televize a stal se předsedou Věcí veřejných. Už je nejpopulárnější, čtyři z deseti Čechů ho chtějí za premiéra a nejnověji i nejdůvěryhodnějším politikem.

Ten umí to... a ten zas tohle

Která ze stran se dokáže nejlépe vypořádat s problémy současnosti? Témata jako zdravotnictví, boj s korupcí či podporu rodin má podle voličů nejlépe "zmáknutá" sociální demokracie. Naproti tomu ODS je nejlepší volbou pro podnikatele a řešení ekonomické krize. Vyplývá to z průzkumu agentury Factum Invenio, která se více než tisícovky Čechů dotazovala i na nejlepšího možného premiéra. Tam Jiří Paroubek o 1,2 procenta poráží Petra Nečase.

Topolánek pojede do Brna kroužkovat Mencla

Exšéf ODS Mirek Topolánek ve volbách hodí hlas své straně. Nebude ale volit v Praze, kde má trvalé bydliště. Prý by si z pražské kandidtky těžko vybíral, řekl Paramentním listům. V Brně chce dát preferenční hlas Václavu Menclovi, který ho nahradil v čele jihomoravské kandidátky. "Kdybych zůstal v Praze, kroužkoval bych Marka Bendu," prozradil Topolánek.

Chcete si připomenout kampaň před volbami, které nebyly? Podívejte se na Volební deníky z léta a podzimu 2009

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy