Volební deník: Langer hraje pro Nečase Paroubka

Michal Žák David Slížek, Michal Žák
21. 5. 2010 18:00
Den po dni sledujeme, jak probíhá předvolební kampaň

"Volby jsou příliš vážná věc, než aby mohly být přenechány politikům."

Budou lídři ČSSD a ODS opět v televizi ukazovat, kdo má lepší tiskárnu?
Budou lídři ČSSD a ODS opět v televizi ukazovat, kdo má lepší tiskárnu? | Foto: repro ČT

Co se stalo v kampani v pátek 21. května 2010

Z dnešního vydání: Opakuje Nečas "lodyha, lodyha"? *** Uklidí ČSSD Paroubka na Hrad? *** Je Radek John superstar? *** Kdo má nejlepší program? *** Koho chce kroužkovat Topolánek?

Nečas trénuje na nejlepšího diskutéra v zemi

Lídra ODS Petra Nečase čeká v nadcházejících dnech několik televizních debat s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem. A podle Hospodářských novin nenechává nic náhodě. Kvůli duelu s nejlepším diskutérem v Česku (jak se šéf Lidového domu sám tituluje) bude trénovat před televizními kamerami. Na Nečasova oponenta si prý zahraje volební manažer Ivan Langer.

Paroubek na Hrad?

Ještě jedna poznámka k Jiřímu Paroubkovi. Ten podle Mladé fronty Dnes přidělává svým spolustraníkům vrásky na čele. Údajně je trápí, že jsou sice favority voleb, ale právě Paroubek většinu lidí i politiků dráždí. A tak prý vzniká plán, kam ho "uklidit po volbách". Pokud se prý možní koaliční partneři zaseknou, objeví se návrh: my uklidíme Paroubka, když nám ho v roce 2013 pomůžete zvolit prezidentem.

TýTý už má doma, teď John sbírá body jinde

Co stačí k tomu, aby se v Česku stal člověk politikem se všemi možnými nej? Být populární televizní tváří a stanout v čele nějaké partaje. Po někdejším řediteli televize Nova Vladimíru Železném to potvrzuje i jeho někdejší podřízený Radek John. Ten odešel z televize a stal se předsedou Věcí veřejných. Už je nejpopulárnější, čtyři z deseti Čechů ho chtějí za premiéra a nejnověji i nejdůvěryhodnějším politikem.

Ten umí to... a ten zas tohle

Která ze stran se dokáže nejlépe vypořádat s problémy současnosti? Témata jako zdravotnictví, boj s korupcí či podporu rodin má podle voličů nejlépe "zmáknutá" sociální demokracie. Naproti tomu ODS je nejlepší volbou pro podnikatele a řešení ekonomické krize. Vyplývá to z průzkumu agentury Factum Invenio, která se více než tisícovky Čechů dotazovala i na nejlepšího možného premiéra. Tam Jiří Paroubek o 1,2 procenta poráží Petra Nečase.

Topolánek pojede do Brna kroužkovat Mencla

Exšéf ODS Mirek Topolánek ve volbách hodí hlas své straně. Nebude ale volit v Praze, kde má trvalé bydliště. Prý by si z pražské kandidtky těžko vybíral, řekl Paramentním listům. V Brně chce dát preferenční hlas Václavu Menclovi, který ho nahradil v čele jihomoravské kandidátky. "Kdybych zůstal v Praze, kroužkoval bych Marka Bendu," prozradil Topolánek.

Chcete si připomenout kampaň před volbami, které nebyly? Podívejte se na Volební deníky z léta a podzimu 2009

 

Právě se děje

před 19 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy