Volební deník: Bude letos tenisová raketa oranžová?

Pavel Tomášek Pavel Tomášek
27. 2. 2010 23:42
Den po dni sledujeme, jak probíhá předvolební kampaň

"Volby jsou příliš vážná věc, než aby mohly být přenechány politikům."

ČSSD by stála o to, aby byl jedním z jejích krajských lídrů prezidentský exkandidát Jan Švejnar. Ten o tom údajně neví
ČSSD by stála o to, aby byl jedním z jejích krajských lídrů prezidentský exkandidát Jan Švejnar. Ten o tom údajně neví | Foto: Ondřej Besperát

Co se stalo v kampani ve sobota 27. února 2010

Sociálním demokratům, zdá se, jde v zahřívacím období převolebního boje karta. Aktuálně.cz se podařilo získat průzkum, který pro Lidový dům zpracovali jeho američtí poradci a podle nějž by v tuto chvíli ČSSD vyhrála volby i v Praze, posvátném to místě arcirivala z ODS.

Socialisté kdysi tvrdívali, že volby v Praze by občanským demokratům vyhrála i tenisová raketa, pokud by se ji rozhodli kandidovat. ČSSD se sice pravděpodobně nechystá postavit tenisovou raketu, vypadá to však, že by ji do volebního boje v Praze měl vést ministr vnitra Martin Pecina, jedna z nejvýraznějších tváří Fischerovy vlády.

Švejnar se ke kandidatuře nezná

Lidový dům vůbec žízní po známých jménech, která by stála v čele volebních kandidátek. I tak se objevila v sobotním vydání deniku Právo informace, že by v královehradeckém kraji měl být lídrem bývalý prezidentský kandidát Jan Švejnar. Jeho mluvčí se v reakci na tuto zprávu nechal pro ČTK slyšet, že žádná jednání, která by mohla skončit tímto výsledkem, neprobíhají.

Sobota přesto nebyla pro sociální demokraty bez úspěchu. Jejich členem se v Teplicích stala jiná celebrita, bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr.

Kopeckého prozření

Zřejmě ještě sladší příchuť má pro Jiřího Paroubka návrat exposlance Roberta Kopeckého. Ten loni řady ČSSD opustil, aby se připojil ke vznikající straně bývalého premiéra Miloše Zemana. Nyni se vrací, po - jak si v prohlášení pro média vychutnal šéfmarketér Lidového domu Petr Dimun - "negativních zkušenostech s poměry a způsoby, které panují ve straně Melčáka a Šloufa".

Kopecký sociálním demokratům podle Dimuna potvrdil, že cílem Zemanovy strany je poškodit ČSSD a umožnit ODS vrátit se zpět k moci. Není nad to umět si vychutnat okamžik triumfu.

Foto: Aktuálně.cz

Chcete Volební deník pravidelně odebírat? Přidejte si odkaz do své RSS čtečky!

Chcete si připomenout kampaň před volbami, které nebyly? Podívejte se na Volební deníky z léta a podzimu 2009

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy