STAN si půjčí 10 milionů na volební kampaň od banky, zbytek dá z vlastních zdrojů

ČTK ČTK
19. 4. 2017 19:28
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) si polovinu z 20 milionů korun, které plánuje utratit za letošní volební kampaň, půjčí v bance, polovinu dá z vlastních zdrojů. Informoval o tom předseda STAN Petr Gazdík. Hnutí půjde do podzimních voleb do Sněmovny v koalici s lidovci, společné výdaje by podle dříve zveřejněných informací měly činit asi 50 milionů korun. "Financování části volební kampaně za STAN bude stát na dvou pilířích. Jedním je bankovní úvěr a druhým vlastní prostředky. Jedním je bankovní úvěr a druhým vlastní prostředky. Plánujeme si vzít bankovní úvěr v hodnotě deseti milionů korun, stejně velkou částku by měly tvořit příspěvky ze státního rozpočtu a dary," uvedl Gazdík.
Petr Gazdík
Petr Gazdík | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 50 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy