Trenér Sáblíkové i hokejista Martinec. Tito sportovci chtějí uspět ve volbách

Adéla Skoupá Adéla Skoupá
23. 9. 2018 9:00
Vstup bývalých vrcholových sportovců do politiky už v Česku dávno není ničím neobvyklým. Řady sportovců v nejvyšších patrech české politiky by na podzim rádi rozšířili například trenér olympijské vítězky v rychlobruslení Martiny Sáblíkové Petr Novák nebo čtyřnásobný držitel trofeje Zlatá hokejka Vladimír Martinec. Podívejte se na osobnosti českého sportu, které se v říjnu porvou o hlasy voličů.
Vladimír Martinec
Vladimír Martinec | Foto: ČTK

Vladimír Martinec

Na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku se Novákovi postaví hokejová legenda Vladimír Martinec. Čtyřnásobný vítěz ankety Zlatá hokejka odehrál v národním týmu celkem 292 utkání. Třikrát byl mistrem světa, čtyřikrát mistrem Evropy, coby asistent trenéra byl i při legendární výhře českých hokejistů na olympiádě v Naganu v roce 1998.

Nyní působí jako radní městského obvodu Pardubice I a zastupitel města. K rozhodnutí kandidovat do Senátu jej prý přiměla nejasná situace ve financování sportu v posledních letech. "Není možné, aby nebyl dostatek peněz na zajištění kvalitních trenérů pro výchovu talentované mládeže, sportoviště se rozpadala a nikdo do nich neinvestoval," uvedl Martinec s tím, že je třeba vytvořit jasná pravidla pro financování sportu včetně pravidel pro zapojení podniků a individuálních dárců. Na jeho nominaci se dohodli SNK Evropští demokraté se Stranou soukromníků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy