Momentky z volebních štábů: Jak se čekalo na výsledky

Momentky z volebních štábů: Jak se čekalo na výsledky
Andreji Babišovi přivedli na oslavu druhého místa a zisku téměř devatenácti procent do štábu hnutí ANO mládě tygra.
...
Do měsíce chce přijít Bohuslav Sobotka za prezidentem s variantou stabilní vlády.
Oznámil to na večerní tiskové konferenci.
Foto: Vojtěch Marek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 10. 2013 16:17
Na místech jsou reportéři Aktuálně.cz, kteří pro vás chystají zpravodajství o předčasných volbách.

Praha - Nervozita, čekání a dobré pohoštění. Taková byla krátce po druhé hodině, kdy se v České republice uzavřely volební místnosti, nálada ve volebních štábech jednotlivých stran.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy